Google در حال آزمایش ویژگی جدید GBoard است که می تواند متن حذف شده را بازیابی کند: گزارش

در اوایل سال جاری، گوگل یک نوار ابزار جدید و قابل تنظیم را معرفی کرد. این به کاربران اجازه می‌دهد نوار ابزار را که در بالای صفحه‌کلید ظاهر می‌شود، مطابق با نیاز خود، با کشیدن و رها کردن ویژگی‌های مورد نیاز و بیشترین استفاده از منوی سرریز، سفارشی کنند. این به روز رسانی همچنین به کاربران این امکان را می دهد که در صورت عدم نیاز، دکمه میکروفون تایپ صوتی را از نوار ابزار حذف کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گوگل در حال کار بر روی آوردن یک دکمه «لغو» جدید به صفحه‌کلید اندروید GBoard خود است که به کاربران کمک می‌کند تا با افزودن قابلیت بازگرداندن متن حذف‌شده، بهتر تایپ کنند. طبق یک گزارش، GBoard یک دکمه جدید «Undo» دریافت خواهد کرد که به روشی شبیه به سیستم عامل های دسکتاپ کار می کند. این ویژگی در حال حاضر در حال آزمایش است و در آخرین نسخه بتای GBoard موجود است، اما مشخص نیست که چه زمانی برای عموم عرضه خواهد شد.

طبق گزارش 9to5Google، غول جستجو ظاهراً این قابلیت را در سراسر سیستم اضافه می کند، بنابراین اساساً در هر جایی که بتوانید با استفاده از GBoard تایپ کنید کار می کند. این می تواند از یک فیلد متنی در نوار جستجو یا در یک برنامه شخص ثالث نیز باشد، مشروط بر اینکه یکی از برنامه GBoard به عنوان صفحه کلید پیش فرض خود استفاده کند.

در حالی که دکمه «لغو» در GBoard جدید است، ویژگی لغو نیست. گوگل در اکثر برنامه های Workspace خود از جمله برنامه یادداشت برداری خود به نام Keep، دکمه های خنثی سازی و انجام مجدد را ارائه کرده است.

اولین بار توسط 9to5Google گزارش شد، این ویژگی با توجه به توسعه دهنده rkbdi (به اشتراک گذاشته شده توسط Akos Paha) در حال حاضر در نسخه بتای جدید GBoard فعال است، اما تحت یک پرچم غیرفعال قرار گرفته است. گفته می شود این ویژگی در دکمه های سرریز GBoard در تنظیمات ظاهر می شود. اما از آنجایی که گوگل اخیراً امکان سفارشی کردن آنچه را که کاربران می‌خواهند در این منوی سرریز مشاهده کنند را فعال کرده است، می‌توان آن را یک سطح بالاتر برد و دسترسی به آن را کمی آسان‌تر کرد. البته، اجرای نهایی آن می تواند بسیار متفاوت و به شیوه ای کاربرپسندتر و در دسترس تر ظاهر شود.

در مورد کاری که انجام می دهد، دکمه جدید روی صفحه کلید مجازی مانند سایر سیستم عامل های دسکتاپ به کاربران اجازه می دهد اساساً یک عملکرد “Control+Z” یا “Command+Z” را انجام دهند که اساساً موارد را خنثی می کند و می تواند متن حذف شده را بازگرداند. اخیراً در یک فیلد متنی تایپ شده است. همین مورد در نسخه ی نمایشی ویدیویی به نمایش گذاشته شد و کاربر به سادگی دکمه “Undo” را از منوی سرریز فشار داد تا متنی را که اخیراً تایپ شده، اما سپس حذف شده است، بازگرداند.