Google در حال بازیابی لیست مجوز برنامه در فروشگاه Play ماه‌ها پس از معرفی برچسب‌های ایمنی داده‌ها


گوگل در حال معرفی مجدد لیست مجوزهای برنامه در فروشگاه Play است. این غول جستجو قبلاً لیست مجوزهای برنامه را به جای برچسب های ایمنی داده که امسال منتشر شد، از فروشگاه Play حذف کرده بود. با این حال، جدول زمانی بازگشت لیست مجوز در پلتفرم هنوز توسط شرکت مشخص نشده است. گوگل فقط اشاره می کند که به زودی بازخواهد گشت. این شرکت برچسب‌های ایمنی داده را در ماه آوریل سال جاری در فروشگاه Play راه‌اندازی کرد. هرچند سال گذشته اعلام شد.

بر اساس اعلامیه توسعه دهندگان اندروید، از طریق a توییت، چند ماه بعد، گوگل بخش مجوزهای برنامه را در فروشگاه Google Play مجدداً ایجاد می کند حذف کردن آنها را به جای برچسب های ایمنی داده ها.

بخش ایمنی داده‌ها توسط این شرکت در ماه آوریل معرفی شد و به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات مربوط به نحوه جمع‌آوری، اشتراک‌گذاری و ایمن کردن داده‌های برنامه‌ها را مشاهده کنند. با این حال، گوگل برای اولین بار در سال گذشته توسعه دهندگان را از این تغییر مطلع کرد.

در همین حال، گزارشی از TechCrunch می‌گوید که کاربران همچنان می‌توانند به منوی برنامه‌ها در گوشی خود رفته و مجوزهای مربوط به هر برنامه را بررسی کنند، اما هنوز در صفحه نصب در فروشگاه برنامه Google منعکس نشده است. ظاهراً تغییر جدید به آنها اجازه می‌دهد هم برچسب‌های ایمنی داده و هم مجوزهای برنامه را مستقیماً از فروشگاه Play ببینند.

لازم به ذکر است که گوگل برای توسعه دهندگان اجباری کرده است که از 20 ژوئیه عملکرد بخش ایمنی داده ها را برای برنامه های خود اعلام کنند. این شرکت همچنین اشاره کرده است که برنامه هایی که قرار نیست از این قانون پیروی کنند، خواهند بود. “مشروط به اجرای سیاست.”

علاوه بر این، واحد آلفابت گوگل نیز این هفته اعلام کرد که کارمزد توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیربازی را در فروشگاه Google Play خود که به سیستم‌های پرداخت رقیب تغییر می‌دهند، از 15 درصد به 12 درصد کاهش می‌دهد تا از قوانین جدید فناوری اتحادیه اروپا پیروی کند. از سه شنبه


منبع