Google شکایتی را علیه مایکروسافت برای خدمات ابری غالب ارائه کرد موقعیت: گزارش

در ماه مارس، Google Cloud مایکروسافت را به اقدامات ضدرقابتی محاسبات ابری متهم کرد و از قراردادهای قریب الوقوع با چندین فروشنده ابر اروپایی انتقاد کرد و گفت که اینها نگرانی های گسترده تر در مورد شرایط مجوز آن را حل نمی کند.

در اوایل سال جاری، FTC گفته بود که به دنبال اطلاعاتی از مردم در مورد شیوه های تجاری شرکت های رایانش ابری، از جمله جزئیات قدرت بازار، رقابت و مسائل امنیتی احتمالی است.

این بخش اخیراً به دلیل تسلط تعداد کمی از بازیگران و نقش حیاتی آن در حالی که شرکت‌های بیشتری خدمات خود را به سمت فضای ابری سوق می‌دهند، از جمله در ایالات متحده و بریتانیا مورد بررسی نظارتی بیشتری قرار گرفته است.

© تامسون رویترز 2023


کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در نزدیکی است. از اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت گرفته تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید، همه چیزهایی را که منتظر دیدن آن در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 هستیم، بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گوگل آلفابت روز سه شنبه به طور رسمی به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایت کرد و گفت که مایکروسافت از موقعیت مسلط خود در نرم افزارهای سازمانی برای سوق دادن مشتریان به سمت خدمات ابری خود استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش، در شکایت گوگل آمده است که مایکروسافت از شرایط مجوز در نرم افزار بهره وری Office 365 خود برای قفل کردن مشتریان در قراردادهای جداگانه با تجارت سرور ابری Azure خود استفاده کرده است.

گوگل و مایکروسافت بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند، در حالی که FTC از اظهار نظر خودداری کرد.

رقابت شدیدی بین دو غول فناوری ایالات متحده در تجارت با رشد سریع و چند میلیارد دلاری رایانش ابری وجود دارد، جایی که گوگل به دنبال رهبران بازار Amazon.com و مایکروسافت است.