Google و CCI Cross-Pleas در پرونده دستگاه تلفن همراه Android در ماه اکتبر توسط دادگاه عالی رسیدگی خواهد شد

دادگاه استیناف از گوگل خواست تا این دستورالعمل را اجرا کند و مبلغ را ظرف 30 روز واریز کند.

یک شعبه متشکل از رئیس دادگستری دی.

دادگاه استیناف گفت: “دستور مورد اعتراض کمیسیون به جز چهار جهت صادر شده تایید شده است” و افزود که گوگل “بنابراین حق هیچ گونه تخفیف دیگری به جز کنار گذاشتن چهار جهت فوق را ندارد”.

همچنین وکیل سامیر بانسال را به عنوان مشاور اصلی برای تهیه دعاوی دیجیتالی مشترک با کمک وکلای هر دو طرف برای قضاوت آسان در مورد موضوع منصوب کرد. در 29 مارس، دادگاه تجدیدنظر قانون شرکت ملی (NCLAT) حکمی متفاوت در مورد اقدامات ادعایی ضدرقابتی گوگل در این پرونده صادر کرده بود – با تایید جریمه روپیه ای. 1338 کرور اما از بین بردن شرایطی مانند اجازه میزبانی از فروشگاه های برنامه شخص ثالث در فروشگاه بازی آن.

در 7 ژوئیه، دادگاه عالی پس از توجه به موارد ارائه شده مبنی بر در دسترس نبودن وکیل ارشد سالو، جلسه رسیدگی را به 14 جولای موکول کرد.

سپس دادگاه گفت که درخواست‌های متقابل می‌توانند برای دفع نهایی در تاریخ 10 اکتبر فهرست شوند و طرفین باید تا 7 اکتبر پرونده‌های شکایت را تکمیل کنند.

هاریش سالو، وکیل ارشد، که برای یکی از طرفین حضور داشت، گفت که این درخواست ممکن است بعداً برای دفع نهایی نگهداری شود.

NCLAT ضمن حمایت از جریمه اعمال شده توسط CCI به دلیل بهره برداری از موقعیت غالب خود در اندروید، یک دستور تنظیم کننده ضد اعتماد را لغو کرد که گفته بود گوگل حذف برنامه های از پیش نصب شده خود توسط کاربران را محدود نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: «متقاضی (گوگل) مجاز است مبلغ جریمه را (پس از تعدیل مبلغ 10 درصد جریمه طبق دستور مورخ 4 ژانویه 2023) ظرف مدت 30 روز از امروز واریز کند.

در 20 اکتبر سال گذشته، CCI یک جریمه 1000 روپیهی تعیین کرد. 1,337.76 کرور در Google برای اقدامات ضد رقابتی در رابطه با دستگاه های تلفن همراه Android. رگولاتور همچنین به شرکت بزرگ اینترنتی دستور داد تا از اقدامات مختلف تجاری ناعادلانه خودداری کند.


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

هم گوگل و هم CCI علیه حکم NCLAT به دادگاه عالی آمدند.

پیش از این، NCLAT در دستور 189 صفحه‌ای خود، شش جهت CCI را تایید کرد، از جمله یکی که در آن از Google خواسته شد تا در هنگام راه‌اندازی اولیه دستگاه به کاربران اجازه دهد موتور جستجوی پیش‌فرض خود را انتخاب کنند، و دیگری که به وضوح نشان می‌دهد که OEM‌ها را نمی‌توان اجبار کرد. برای از پیش نصب یک دسته از برنامه ها.

دادگاه عالی روز جمعه اعلام کرد که در 10 اکتبر به دعاوی متقابل گوگل و کمیسیون رقابت هند (CCI) رسیدگی خواهد کرد که حکم دادگاه استیناف را در پرونده ای مربوط به اقدامات ادعایی ضد رقابتی گوگل در دستگاه تلفن همراه اندرویدی به چالش می کشد. مورد.