Google AI Chatbot Bard در حال ارائه اطلاعات نادرست در آگهی شرکت گرفتار شد

گوگل بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد. روز دوشنبه راه اندازی Bard را اعلام کرد.

بارد بر اساس پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و همچنین اطلاعات موجود در وب به دنبال دانش خواهد بود. این شرکت در ابتدا سیستم هوش مصنوعی را به همراه نسخه مدل سبک وزن LaMDA برای آزمایش کنندگان عرضه می کند.

این غول فناوری یک ویدیوی GIF کوتاه از بارد در حال عمل را از طریق توییتر منتشر کرد و ربات چت را به عنوان “صفحه راه اندازی برای کنجکاوی” توصیف کرد که به ساده کردن موضوعات پیچیده کمک می کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.



منبع

گوگل یک تبلیغ آنلاین منتشر کرد که در آن چت ربات هوش مصنوعی مورد انتظار Bard پاسخی نادرست ارائه کرد.

بارد با تعدادی از پاسخ ها پاسخ می دهد، از جمله یکی نشان می دهد که JWST برای گرفتن اولین عکس از سیاره ای خارج از منظومه شمسی یا سیارات فراخورشیدی استفاده شده است. این نادرست است.

در آگهی به بارد این دستور داده می شود: “چه اکتشافات جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) را می توانم به کودک 9 ساله خود بگویم؟

این خطا ساعاتی قبل از میزبانی گوگل از رویداد راه اندازی Bard در پاریس مشاهده شد، جایی که پرابهاکار راغاوان، مدیر ارشد اجرایی وعده داد که کاربران از این فناوری برای تعامل با اطلاعات به “روش های کاملاً جدید” استفاده خواهند کرد.

اولین عکس از سیارات فراخورشیدی توسط تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوبی اروپا (VLT) در سال 2004 گرفته شد که توسط ناسا تایید شد.

Raghavan روز چهارشنبه Bard را به عنوان آینده شرکت معرفی کرد و به مخاطبان گفت که با استفاده از هوش مصنوعی مولد، “تنها محدودیت برای جستجو، تخیل شما خواهد بود”.

رویداد راه اندازی گوگل یک روز پس از آن برگزار شد که مایکروسافت از برنامه های خود برای ادغام ربات چت هوش مصنوعی رقیب خود ChatGPT در موتور جستجوی Bing و سایر محصولات خود رونمایی کرد.

© تامسون رویترز 2023