Google Chrome برای Android ویژگی تبدیل متن به گفتار «گوش دادن به این صفحه» را دریافت می کند: نحوه استفاده

Google Chrome برای اندروید ویژگی جدیدی به نام Listen to this Page دریافت می‌کند که به مرورگر اجازه می‌دهد هر صفحه وب سنگین متنی را با صدای بلند بخواند. قابلیت تبدیل متن به گفتار (TTS) در اپلیکیشن اندروید در حال ادغام است و کاربران می توانند از طریق نماد منوی سه نقطه به آن دسترسی داشته باشند. این ویژگی یک مینی پلیر را با پخش/مکث، نوار پیشرفت، گزینه های سرعت پخش و موارد دیگر باز می کند. کاربران همچنین می توانند به یک صفحه وب به چند صدا و زبان های مختلف گوش دهند.

ویژگی Listen to This Page گوگل کروم

طبق یک صفحه پشتیبانی اختصاصی برای این ویژگی، می توان از آن برای خواندن متن در یک وب سایت در حین استفاده از دستگاه اندرویدی استفاده کرد. این ویژگی می تواند صدا را در حالی که کاربر به تب دیگری تغییر می دهد پخش کند. صدا همچنین می تواند در حالی که صفحه قفل است پخش شود. در حالی که این ویژگی برای کاربران آغاز شده است، انتشار گسترده تر ممکن است چند هفته طول بکشد. این ویژگی با نسخه 125 Google Chrome در حال اجراست. کارکنان Gadgets 360 توانستند این ویژگی جدید را در آخرین نسخه Chrome برای Android پیدا کنند.

ویژگی گوش دادن به این صفحه Google Chrome از چندین زبان از جمله عربی، بنگالی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، اندونزیایی، ژاپنی، پرتغالی، روسی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، چندین نوع صدا نیز برای انتخاب کاربران در دسترس است. ویژگی TTS دارای گزینه‌های صوتی Ruby (متوسط، گرم)، رودخانه (میان‌زمین، آرام)، Field (کم‌بلند، روشن) و Moss (کم‌بلند، آرام) به زبان انگلیسی (ایالات متحده) است. Cloud (متوسط، آرام بخش) و Dale (کم گام، آرام) به انگلیسی (بریتانیا) و دریاچه (متوسط ​​صدا، آرام) به زبان انگلیسی (هند) ارائه می دهد.

پس از روشن شدن این ویژگی، کاربران مینی پلیر را در پایین صفحه پیدا می کنند که دارای گزینه های پخش/مکث، نوار پیشرفت، جلو/عقب سریع 10 ثانیه ای و گزینه های سرعت پخش است. با خواندن متن توسط صدا، منوی سرریز نیز به صورت خودکار پیمایش می شود. پس از بسته شدن برنامه، صدا متوقف می شود. Google Chrome به خاطر می‌آورد که کجا متوقف شده است و پس از باز کردن مجدد برنامه، می‌تواند از همان جایی که متوقف شده شروع به پخش کند.

نحوه استفاده از ویژگی گوش دادن به این صفحه در گوگل کروم

  1. برنامه Google Chrome را در دستگاه Android خود باز کنید.
  2. یک صفحه وب با متن باز کنید. صفحه باید متن سنگین باشد.
  3. پس از بارگیری کامل صفحه، روی نماد در بالا سمت راست با سه نقطه عمودی ضربه بزنید.
  4. جستجو کنید به این صفحه گوش کنید. روی آن ضربه بزنید.
  5. برای تغییر سرعت پخش: روی پخش کننده کوچک ضربه بزنید.
  6. در پنجره پخش کننده، سه نقطه افقی را در پایین سمت راست علامت بزنید.
  7. روی ضربه بزنید سرعت پخش.
  8. برای تغییر صدا، روی آن ضربه بزنید صدا. ضربه زدن پیش نمایش برای امتحان کردن صدا
  9. ضربه زدن متن را برجسته کنید و به صورت خودکار اسکرول کنید برای فعال کردن ویژگی

منبع