Google Chrome سه میانبر جستجوی نوار آدرس را ارائه می کند: همه جزئیات


Google Chrome ارتقاء نوار آدرس خود را ارائه کرده است. آخرین به‌روزرسانی میانبرهای جدیدی را برای مرور آسان‌تر آورده است. این میانبرها به شما این امکان را می دهند که مستقیماً برگه، نشانک یا URL صحیح را از نوار آدرس جستجو کنید. مرورگر وب سه میانبر جستجوی سایت @tabs، @bookmarks و @history را در نوار آدرس کروم معرفی کرده است. این ویژگی در نسخه کروم 108 برای دسکتاپ در دسترس است. این شرکت می‌گوید پس از وارد کردن هر یک از این سه میانبر می‌توانید کلید فاصله را فشار دهید و به صفحه مربوطه هدایت خواهید شد.

با توجه به پست وبلاگ گوگل که نحوه عملکرد این ویژگی را توضیح می دهد، تایپ کردن @tabs در نوار آدرس، پیشنهادات منطبق بر برگه های باز را به شما نشان می دهد. این بدان معنی است که شما مجبور نخواهید بود بین برگه های باز مرورگر خود دست و پنجه نرم کنید. اگر معمولاً چندین برگه باز دارید و باید سریع یک تب خاص را پیدا کنید، این ویژگی می تواند مفید باشد.

به طور مشابه، میانبر “@bookmarks” می تواند به شما کمک کند نشانکی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. شما را به وب سایت نشانه گذاری شده مربوطه هدایت می کند و تمام پوشه های نشانک شما را جستجو می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نوار آدرس کلیک کنید و @bookmark و سپس عبارت جستجوی خود را تایپ کنید.

آخرین میانبر، @history نام دارد و این ویژگی به شما امکان می دهد تا به سرعت در تاریخچه مرور خود مستقیماً از نوار آدرس جستجو کنید و صفحه مورد نظر خود را باز کنید. در حالی که می‌توانید تاریخچه مرورگر خود را باز کرده و جستجو کنید، دسترسی به کل تاریخچه خود از طریق نوار آدرس می‌تواند زمان زیادی را ذخیره کند.

در همین حال، گوگل اخیراً آزمایش دکمه جدید «جستجو» را برای برنامه Photos خود در اندروید آغاز کرده است. دکمه جدید ویژگی های لنز را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد عکس ها را مشاهده کنید و چهره ها را تشخیص دهید. این شرکت می تواند به عنوان جایگزینی برای دکمه لنز که به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع خاص در یک عکس دریافت کنید، عرضه شود.

بر اساس گزارش‌ها، دکمه جدید «جستجو» در Google Photos چهره‌ها را در یک تصویر اسکن می‌کند و سپس عکس‌های مرتبط را در کتابخانه Google Photos جستجو می‌کند. همچنین ویژگی های Google Lens مانند انتخاب متن OCR و شناسایی اشیاء را ارائه می دهد. در حال حاضر، این ویژگی جدید برای کاربران منتخب در حال ارائه است و حدس می‌زند که در ماه‌های آینده به‌طور گسترده‌تری در دسترس خواهد بود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

بلاک جک دورسی به شرکت ماینینگ کنیا Gridless کمک مالی می کند

Uber، سرویس روباتاکسی عمومی راه اندازی موشن با استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی هیوندای در لاس وگاس

ویدیوی برگزیده روز

ایسوس ROG Phone 6: بهترین گوشی بازی؟

منبع