Google Cloud سرویس میزبانی نود خود را راه‌اندازی می‌کند: معنای آن برای توسعه‌دهندگان Web3 چیست


گوگل با راه اندازی Blockchain Node Engine در Google Cloud که میزبان و استقرار گره های بلاک چین کاملاً مدیریت شده در ابر است، دریافت برنامه های بلاک چین توزیع شده را برای توسعه دهندگان Web3 آسان تر می کند. گوگل ادعا می‌کند که برخی از مزایای سرویسش ساده‌تر بودن راه‌اندازی یک گره و سریع‌تر استقرار آن است. همچنین امنیت بیشتری را در قالب حفاظت DDoS و توانایی قرار دادن گره ها در پشت فایروال فراهم می کند. با توجه به اینکه یک پیشنهاد کاملاً مدیریت شده است، قراردادهای سطح خدمات را نیز ارائه می دهد.

Blockchain Node Engine، یک میزبان گره کاملاً مدیریت شده برای توسعه Web3، در ابتدا از اتریوم (ETH) به عنوان اولین شبکه خود پشتیبانی خواهد کرد. این به توسعه دهندگان بلاک چین اجازه می دهد تا گره های اتریوم کاملاً مدیریت شده را ارائه دهند که دسترسی ایمن به بلاک چین دارند.

گوگل خاطرنشان می کند که استقرار دستی یک گره نیازمند تهیه یک نمونه محاسباتی است، مانند نصب یک کلاینت اتریوم (مانند geth)، و انتظار برای همگام سازی گره با شبکه. ممکن است چند روز طول بکشد تا یک گره کامل از بلوک اول (یعنی “تولید”) همگام شود.

بنابراین، Google Cloud’s Blockchain Node Engine با کمک به توسعه دهندگان برای استقرار یک گره جدید در یک اقدام واحد و انتخاب منطقه و شبکه (mainnet، testnet) به تسریع و ساده سازی این فرآیند کمک می کند. موتور دارای تنظیمات امنیتی است که ممکن است به جلوگیری از دسترسی ناخواسته به گره ها کمک کند. در این خط، زمانی که گره‌ها در پشت فایروال ابر خصوصی مجازی قرار می‌گیرند، فقط ماشین‌ها و کاربران قابل اعتماد می‌توانند با نقاط پایانی کلاینت ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این، از آنجایی که این یک سرویس کاملاً مدیریت شده است، نیازی به نگرانی در مورد در دسترس بودن Blockchain Node Engine نیست. گره ها به طور مداوم توسط Google Cloud نظارت می شوند و اگر مشکلی پیش بیاید، “در صورت نیاز آنها را در هنگام قطع شدن مجدد راه اندازی می کند.”

Google Cloud ادعا می کند که موتور گره بلاک چین با “کاهش نیاز به تیم تخصصی DevOps” و “با ارائه قرارداد سطح سرویس Google Cloud (SLA) به تیم ها اجازه می دهد تا به جای زیرساخت، روی کاربران تمرکز کنند.

در حالی که ارائه سرویس گره مستقیم به مشاغل ممکن است جدید باشد، گوگل مدتی است که میزبان گره های بلاک چین بوده است. با این حال، قبلا استراتژی متفاوتی داشت. در موارد Hedera DLT و بلاکچین Flow و Theta با بنیانگذاران شبکه شریک شد. همچنین به شورای حاکمیتی هدرا پیوست که نیازمند تعهد مالی است.


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع