Google Docs، Sheets، Slides در Android بهینه‌سازی شده برای گوشی‌های تاشو، تبلت‌ها

علاوه بر این، برنامه Google Docs با پشتیبانی کامل از ماوس در اندروید به روز شده است. این به شما امکان می دهد متن را با کلیک کردن و کشیدن متن به جای پیمایش در سند انتخاب کنید. همه این ویژگی‌ها در حال حاضر در دسترس هستند، بنابراین اگر نمی‌توانید این ویژگی‌ها را امتحان کنید، باید مطمئن شوید که برنامه‌های Google Workspace شما به‌طور کامل به‌روزرسانی شده‌اند.

در یک پست وبلاگ اخیر، Google تمام ویژگی‌های جدیدی را که به Google Docs، Google Sheets، Google Slides و Google Drive در اندروید می‌آیند به اشتراک گذاشته است. بیشتر این ویژگی ها برای دارندگان تبلت و گوشی های تاشو مفید خواهند بود.

به تازگی، این شرکت همچنین کلیدهای بازطراحی شده را برای برنامه های پردازش کلمه، صفحه گسترده و ارائه خود در اندروید راه اندازی کرده است. سوئیچ های جدید مانند قرصی طراحی شده اند که سوئیچ Material 3 (M3) را بزرگتر از قبل می کند. همچنین نقشه‌های رنگی جدید و همچنین یک مسیر بلندتر و گسترده‌تر را اضافه کرده است. سوئیچ‌های بازطراحی‌شده در آخرین نسخه برنامه‌های Workspace Google برای اندروید نیز موجود هستند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این بدان معناست که وقتی دو برنامه در کنار هم باز هستند، می‌توانید به سادگی محتوا را از اسلایدها به برنامه‌های دیگر در Android بکشید. این کار وارد کردن رسانه را بسیار سریعتر و آسان تر می کند. این ویژگی در اوایل سال جاری برای گوگل درایو راه اندازی شد و به کاربران این امکان را می داد تا به سرعت فایل ها را با کشیدن و رها کردن آنها در برنامه آپلود کنند.

این غول جستجو اعلام کرده است که Google Docs، Google Sheets و Google Slides برای تبلت ها و تلفن های تاشو به عنوان بخشی از چندین تغییر در برنامه های کاربردی فضای کاری خود برای اسناد، صفحات گسترده و ارائه ها بهینه شده اند. این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که در اوایل سال جاری در Google I/O بیش از 20 اپلیکیشن گوگل را برای اجرای بهتر روی تبلت ها به روز خواهد کرد. همچنین بهبودهای کشیدن و رها کردن و پشتیبانی کامل ماوس را برای این برنامه‌های Google Workspace اضافه کرده است.

برخی از برنامه‌های Workspace یکی از پرتقاضاترین ویژگی‌ها را دارند: کشیدن و رها کردن برای محتوا. به گفته این شرکت، این به کاربران این امکان را می دهد که به سادگی محتوای یک برنامه را به اسلایدها و همچنین سایر برنامه های Google بکشند.

Google همچنین قابلیت کشیدن و رها کردن فایل‌ها و پوشه‌های اطراف در برنامه Drive را فعال کرده است تا مکان آنها را تغییر دهد.