Google Drive، Docs، Slide و Sheets مطالب موردانتظار را به‌روزرسانی‌هایی دریافت می‌کنند که طراحی می‌کنید: جزئیات

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع در آخرین پست وبلاگ Google Workspace خود، این شرکت جزئیات طراحی جدید را فاش نمی کند، اما از طریق اسکرین شات ها و GIF ها کاملاً مشهود است که تغییرات طولانی مدت آن یعنی Material You سرانجام به عنوان بخشی از این به روز رسانی منتشر خواهد شد. Material Design 3 به‌روزرسانی‌های ظریفی را در قالب نوار ابزار رنگی، ظروف سفید برای دکمه‌ها و نشانگرهای رنگی به شکل قرص برای نشان دادن موارد برجسته ارائه می‌کند. بسیاری از جداکننده‌های خطوط نیز حذف شده‌اند و در نتیجه ظاهر کلی تمیزتر به نظر می‌رسد که اسپارتانه و بدون درهم‌کاری به نظر می‌رسد. رنگ‌های پس‌زمینه، دکمه‌ها و فایل‌ها و پوشه‌ها با تم کلی برنامه مطابقت دارند.

در همین حال، Google Sheets تراشه‌های هوشمند Finance را نیز دریافت می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد نهادهای Google Finance مانند سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و ارزها را مستقیماً با استفاده از منوی «@» در Sheets جاسازی کنند. به گفته گوگل، این ویژگی قبلاً منتشر شده است.

Google Sheets همچنین با ویژگی استخراج داده های تراشه هوشمند به روز شده است که به کاربران اجازه می دهد اطلاعات مربوط به افراد، فایل ها و رویدادها را مستقیماً در صفحه گسترده اضافه کنند. همچنین یک تراشه مکان هوشمند وجود دارد که می‌تواند مکان‌ها را مستقیماً از منوی «@» به یک برگه اضافه کند. این شرکت همچنین میانبرهای تاریخ جدیدی را اضافه کرده است تا مدیریت جدول زمانی در Sheets را به سادگی تایپ «@today»، «yesterday@» یا «@tomorrow» انجام دهد.

گوگل ادعا می‌کند که با به‌روزرسانی گروه‌بندی‌ها در نوار ابزار، رابط کاربری ساده‌تری را اضافه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد اقداماتی که اغلب استفاده می‌شوند را سریع‌تر پیدا کنند. به گفته این شرکت، وظایف یا اقداماتی که معمولاً استفاده می‌شوند نیز به لطف منوهای سریعی که وقتی کاربر روی یک فایل قرار می‌گیرد، سریع‌تر اجرا می‌شوند.


پس از مواجهه با بادهای مخالف در هند در سال گذشته، شیائومی قرار است در سال 2023 رقابت را به عهده بگیرد. برنامه های این شرکت برای سبد محصولات گسترده و تعهد آن به ساخت در هند در این کشور چیست؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

تمام تراشه‌های هوشمند جدیدی که در هفته‌های آینده در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت، دستور «@» را بسیار مهم می‌کنند. گوگل در پست خود همچنین از در دسترس بودن قابلیت های تراشه های هوشمند شخص ثالث خبر داد که به کاربران امکان می دهد اطلاعات را از برنامه های شریک مانند Atlassian، Asana، Figma، Miro، Tableau و Zendesk استخراج کنند.

گوگل اعلام کرده است که چند ماه پس از به‌روزرسانی رابط کاربری Gmail، نسخه جدید Material Design 3 را برای بقیه برنامه‌های Workspace خود عرضه می‌کند. خدماتی که رنگ تازه‌ای دریافت می‌کنند شامل Google Drive، Docs، Sheets و Slides می‌شوند که همگی از نظر طراحی آرایشی و ویژگی‌های جدید تغییراتی خواهند داشت. گوگل همچنین چند میانبر مفید را برای برنامه های Workspace خود راه اندازی کرده است. یکی دیگر از بخش های قابل توجه این به روز رسانی، در دسترس بودن تراشه های هوشمند جدید است که گوگل در آخرین رویداد Cloud Next خود به نمایش گذاشت. به گفته گوگل، به‌روزرسانی‌ها قرار است در هفته‌های آینده برای کاربران Workspace ارائه شوند.

تراشه‌های هوشمند موجود مانند وظایف و تاریخ که در حال حاضر می‌توانند از طریق «@» در Docs اضافه شوند، به زودی یک تایمر کرونومتر مانند نیز دریافت خواهند کرد. یک الگوی دعوت جدید در بلوک‌های کسب‌وکار در زیر همان منو وجود دارد که همکاری یک تیم از Docs را قبل از ارسال آسان‌تر می‌کند، مشابه آنچه در حال حاضر با یک الگوی ایمیل امکان‌پذیر است. همچنین به Docs تراشه‌های Emoji Voting اضافه می‌شوند که به کاربران امکان می‌دهد بهتر اظهار نظر کنند و در سندی که با آن همکاری می‌کنند، اجماع تیم را آسان‌تر می‌کنند، چه در یک سند باشد یا در یک نظر.