Google Faces بیش از روپیه. 1330 کرور جریمه توسط CCI برای سوء استفاده از موقعیت غالب در بازار موبایل اندروید

اتهامات مربوط به اقدامات تجاری ناعادلانه مربوط به دو قرارداد – توافقنامه توزیع برنامه تلفن همراه (MADA) و قرارداد ضد تکه تکه شدن (AFA) – است که توسط OEM های سیستم عامل Android با Google منعقد شده است.

بند 4 قانون رقابت مربوط به سوء استفاده از موقعیت مسلط است.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در این انتشار، رگولاتور اعلام کرد که به دلیل سوء استفاده از موقعیت مسلط خود در بازارهای متعدد در اکوسیستم دستگاه تلفن همراه اندروید به غیر از صدور دستور توقف و توقف، جریمه ای معادل 1337.76 کرور برای گوگل اعمال کرده است.

علاوه بر این، CCI خاطرنشان کرد که این شرکت بزرگ اینترنتی موقعیت غالب خود را در بازار فروشگاه برنامه برای سیستم عامل اندروید برای ورود و همچنین محافظت از موقعیت خود در بازار مرورگرهای وب غیر سیستم عامل از طریق برنامه Google Chrome به دست آورده است.

«گوگل موقعیت غالب خود را در بازار فروشگاه برنامه برای سیستم عامل اندروید برای ورود و همچنین محافظت از موقعیت خود در بازار پلتفرم‌های میزبانی ویدیوی آنلاین (OVHP) از طریق یوتیوب به کار گرفته است و در نتیجه مفاد بخش 4(2)(e) قانون را نقض کرده است. ” در این انتشار آمده است.


طبق این انتشار، CCI گفت که پیش‌نصب اجباری کل Google Mobile Suite (GMS) تحت MADA، بدون گزینه‌ای برای حذف نصب، و قرارگیری برجسته آنها به منزله تحمیل شرایط ناعادلانه به تولیدکنندگان دستگاه است و در نتیجه مغایرت دارد. قانون رقابت.

کمیسیون رقابت هند (CCI) در انتشاری اعلام کرد که به گوگل نیز دستور داده است که رفتار خود را در یک جدول زمانی مشخص اصلاح کند.

کمیسیون رقابت روز پنجشنبه جریمه ای معادل 1337.76 کرور برای گوگل به دلیل سوء استفاده از موقعیت غالب خود در چندین بازار در اکوسیستم دستگاه های تلفن همراه اندرویدی تعیین کرد. علاوه بر این، تنظیم کننده تجارت منصفانه به شرکت بزرگ اینترنتی دستور داده است تا از اقدامات تجاری ناعادلانه خودداری کند.

گوگل موقعیت مسلط خود را در بازار جستجوی آنلاین تداوم بخشیده است و در نتیجه از دسترسی به بازار برای برنامه های جستجوی رقیب محروم شده است. همچنین، از موقعیت غالب خود در بازار فروشگاه برنامه برای سیستم عامل اندروید برای محافظت از موقعیت خود در جستجوی عمومی آنلاین که قانون رقابت را نقض می کند، استفاده کرده است.

در آوریل 2019، رگولاتور دستور بررسی دقیق این موضوع را در پی شکایت مصرف کنندگان گوشی های هوشمند مبتنی بر اندروید در کشور صادر کرد. Android یک سیستم عامل متن باز و تلفن همراه است که توسط سازندگان تجهیزات اصلی (OEMs) گوشی های هوشمند و تبلت ها نصب شده است.

وی افزود: “این تعهدات همچنین در ماهیت تعهدات تکمیلی اعمال شده توسط Google بر OEM ها و در نتیجه، مغایر با بخش 4(2)(d) قانون هستند.”