Google Faces Rs. 936 کرور جریمه توسط CCI، دومین جریمه ضد تراست در این ماه

گوگل به دلیل الزام توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که از فروشگاه برنامه‌اش استفاده می‌کنند باید از یک سیستم پرداخت درون‌برنامه اختصاصی استفاده کنند که تا 30 درصد از خریدهای انجام‌شده در یک اپلیکیشن، کمیسیون دریافت می‌کند، در سطح جهانی با انتقاد مواجه شده است. اخیراً، این شرکت شروع به اجازه سیستم های پرداخت جایگزین در کشورهای بیشتری کرده است.

در این بیانیه آمده است که گوگل نباید توسعه‌دهندگان برنامه را از استفاده از خدمات پردازش صورت‌حساب یا پرداخت شخص ثالث، چه برای خریدهای درون‌برنامه‌ای یا برای خرید برنامه‌ها، محدود کند.

بر اساس تحقیقات Counterpoint، سیستم عامل اندروید گوگل 97 درصد از 600 میلیون گوشی هوشمند هند را تامین می کند.

این اقدام جدیدترین شکست برای گوگل در یکی از بازارهای اولویت دار آن است، جایی که در روز پنجشنبه به دلیل اقدامات ضدرقابتی مربوط به اندروید، 162 میلیون دلار دیگر (تقریباً 1338 کرور) توسط گوگل جریمه شد. گوگل همچنین با تحقیقات جداگانه ای در مورد رفتار تجاری خود در بازار تلویزیون های هوشمند هند مواجه است.

گوگل بلافاصله به درخواست نظر در مورد آخرین سفارش پاسخ نداد. این تصمیم روز پنجشنبه CCI را “یک شکست بزرگ برای مصرف کنندگان و مشاغل هندی” خواند و اضافه کرد که این دستور را بررسی می کند و مراحل بعدی را تصمیم می گیرد.


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گوگل آلفابت یک میلیون روپیه جریمه شد. 936 کرور روز سه‌شنبه در هند در حالی که کمیسیون رقابت هند (CCI) یک تحقیق ضدتراست دیگر را در این ماه به پایان رساند و غول فناوری ایالات متحده را به سوء استفاده از موقعیت خود در بازار برای تبلیغ برنامه پرداخت و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خود مجرم تشخیص داد.

CCI روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: «کمیسیون بدین وسیله به گوگل دستور می‌دهد تا از انجام اقدامات ضدرقابتی دست بردارد».

CCI گفت که گوگل توسعه دهندگان برنامه را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای خود کرده است، زیرا فروش کالاهای دیجیتال درون برنامه ای وسیله ای مهم برای توسعه دهندگان برای کسب درآمد از کارشان است.

© تامسون رویترز 2022