Google Messages نشانگرهای تحویل مشابه WhatsApp را برای آزمایش‌کنندگان بتا بیشتر ارائه می‌کند: گزارش


گوگل تست بتا ویژگی نشانگر تحویل مشابه واتس اپ را برای اپلیکیشن Messages خود گسترش داده است. این غول فناوری آزمایش بتا نشانگر تحویل Google Messages را در اکتبر 2022 آغاز کرد و اکنون برای کاربران بیشتری در دسترس است. نشانگرها به صورت یک علامت دوتایی نشان داده می شوند. قابل ذکر است، این ویژگی در حال حاضر برای تلفن‌های ثبت‌نام شده در برنامه بتای Google Messages در حال اجراست. علاوه بر این، برنامه پیام‌رسانی متعلق به Google نیز ویژگی دیگری به نام «Create Your Profile» دریافت می‌کند، اما هنوز در دست توسعه است.

طبق گزارش Android Police، گوگل در حال ارائه شاخص های تحویل جدید برای آزمایش کنندگان بتا بیشتری است. طبق اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط پورتال، Google Messages یک نشانگر تیک دایره ای برای پیام های ارسالی نشان می دهد در حالی که برای پیام های ارسالی، دو نشانگر علامت چک در کنار هم وجود دارد. علاوه بر این، این شاخص ها پس از خواندن متن پر شده نشان داده می شوند.

این گزارش خاطرنشان کرد که هیچ اطلاعاتی در مورد عرضه نسخه پایدار ویژگی های جدید وجود ندارد. گوگل آزمایش بتا نشانگرهای تحویل جدید را در اکتبر 2022 آغاز کرد و اکنون برای مخاطبان گسترده‌تری در دسترس است. Google Messages در حال حاضر دارای نشانگرهای تحویل «ارسال شده»، «ارسال شده» و «خوانده» است.

به غیر از نشانگرهای تحویل، Google Messages همچنین دارای ویژگی جدید نمایه “Create Your Own” است که هنوز در دست توسعه است. طبق گزارش SamMobile، Google Messages به شما این امکان را می دهد که پروفایل کاربری خود را ایجاد کنید. صفحه نمایه توسط Esper’s Mishaal Rahman (@MishaalRahman) در منوی تنظیمات برنامه کشف شد. با این حال، این ویژگی در حال حاضر کار نمی کند. اما زمانی که این ویژگی فعال شد، پیام‌های Google به کاربران اجازه می‌دهد پروفایل خود را با عکس، نام و آدرس ایمیل ایجاد کنند.

در همین حال، گوگل همچنین رمزگذاری سرتاسری برای چت های گروهی در اپلیکیشن Messages خود را اعلام کرده است. قابل ذکر است که این ویژگی جدید در هفته‌های آینده برای کاربران پیام‌هایی که در برنامه بتای باز ثبت‌نام کرده‌اند، عرضه می‌شود. پیام های E2EE خصوصی و ایمن هستند و فقط توسط فرستنده و گیرنده قابل مشاهده هستند. مکالمات گروهی با فعال بودن E2EE دارای بنر «این چت اکنون رمزگذاری شده است» خواهد داشت.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع