Google Messages چت های گروهی برای دریافت رمزگذاری سرتاسر به زودی

کاربران می‌توانند با تبدیل شدن به یک آزمایش‌کننده، خود را در برنامه بتای باز Google ثبت‌نام کنند و به تمام ویژگی‌های جدید معرفی‌شده توسط این غول فناوری قبل از عرضه عمومی دسترسی پیدا کنند.

در حال حاضر، واکنش‌های ایموجی‌های جدید در پیام‌های گوگل فقط به برخی از کاربران بتا محدود می‌شود، اما احتمالاً به زودی برای همه کاربران عرضه خواهد شد. پس از انتشار، کاربران یک نماد مثبت جدید را در گزینه‌های ایموجی مشاهده خواهند کرد که طبق گزارش‌ها، انتخابگر کامل شکلک را که می‌توان استفاده کرد، نمایش می‌دهد. علاوه بر این، کاربران همچنین می‌توانند نام گیرنده‌ای را که با آن واکنش نشان داده است، تنها با ضربه زدن روی ایموجی در گوشه پیام واکنش‌شده، ببینند.

در همین حال، گوگل همچنین واکنش‌های شکلک‌های بیشتری را برای چت‌های RCS و پیامک‌ها در برنامه پیام‌های خود آزمایش می‌کند. در حال حاضر، فقط دارای شکلک های شست بالا، چشم های قلبی، خنده، شوک، گریه و عصبانیت است. با این حال، گوگل ایموجی های بیشتری شبیه به WhatsApp، Telegram و Slack اضافه خواهد کرد. کاربران می توانند به سادگی با نگه داشتن و فشار دادن پیام، با یک ایموجی به متن واکنش نشان دهند.

غول جستجو در دسترس بودن E2EE را برای چت گروهی در Messages از طریق یک پست وبلاگ اعلام کرد. این شرکت به اشتراک گذاشت که پیام های E2EE خصوصی و ایمن هستند و فقط توسط فرستنده و گیرنده قابل مشاهده هستند.

گوگل در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی در اپلیکیشن Messages خود است. با ارائه این ویژگی، پیام های گروهی را ایمن تر می کند. قابل ذکر است که این ویژگی جدید در هفته‌های آینده برای کاربران Messages که در برنامه بتای باز ثبت‌نام کرده‌اند، عرضه خواهد شد. گوگل در اوایل سال جاری در رویداد I/O 2022 از ویژگی E2EE (رمزگذاری سرتاسر) برای چت های گروهی خبر داد. برنامه پیام‌های Google قبلاً E2EE را برای همه چت‌های RCS یک به یک ارائه می‌دهد و همه متون رمزگذاری شده‌اند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

از هم‌اکنون، متن‌های یک به یک در پیام‌های Google رمزگذاری شده‌اند و اکنون این ویژگی برای چت‌های گروهی برای برخی از کاربران در برنامه بتا باز نیز در دسترس خواهد بود. این ویژگی در هفته‌های آینده عرضه خواهد شد. چت های گروهی با فعال بودن E2EE دارای بنر “این چت اکنون رمزگذاری شده سرتاسر است” خواهد بود. همچنین یک نماد قفل در دکمه ارسال موجود خواهد بود.