Google Parent Alphabet اعلام کرد که 12000 شغل را در جدیدترین Jolt به بخش فناوری کاهش می دهد.

نادلا گفت این اخراج ها که کمتر از 5 درصد از نیروی کار مایکروسافت را تحت تاثیر قرار می دهد، تا پایان ماه مارس به پایان می رسد و اطلاعیه ها از چهارشنبه آغاز می شود.

او گفت که مشتریان می‌خواستند «هزینه‌های دیجیتالی خود را برای انجام کارهای بیشتر با کمتر بهینه کنند» و «احتیاط کنند، زیرا برخی از نقاط جهان در رکود به سر می‌برند و بخش‌های دیگر در حال پیش‌بینی رکود هستند». در همان زمان، موج بزرگ بعدی محاسبات با پیشرفت‌های هوش مصنوعی متولد می‌شود.

این کاهش ها آخرین موردی است که بخش فناوری را متزلزل کرده است و چند روز پس از آن رخ می دهد که رقیب مایکروسافت اعلام کرد 10000 کارگر خود را اخراج خواهد کرد.

این خبر حتی زمانی منتشر می‌شود که سازنده نرم‌افزار قصد دارد هزینه‌های هوش مصنوعی مولد را افزایش دهد که صنعت آن را نقطه درخشان جدید می‌داند.

اخراج‌ها به ده‌ها هزار نفر اعلام شده در ماه‌های اخیر در سراسر بخش فناوری اضافه می‌شود که پس از یک دوره رشد قوی در طول همه‌گیری، کاهش یافته است.

ساندار پیچای، مدیر عامل آلفابت، در یادداشت گفت: “من به دلیل قدرت ماموریت، ارزش محصولات و خدمات و سرمایه گذاری اولیه ما در هوش مصنوعی، از فرصت بزرگی که پیش روی ماست مطمئن هستم.”

رویترز اولین بار بود که این خبر را گزارش کرد.

از دست دادن شغل بر تیم های سراسر شرکت از جمله استخدام و برخی از عملکردهای شرکتی و همچنین برخی از تیم های مهندسی و محصولات تأثیر می گذارد.

در اوایل این هفته، مایکروسافت اعلام کرد که 10000 شغل را حذف می کند و هزینه ای 1.2 میلیارد دلاری از درآمدهایش دریافت می کند، زیرا مشتریان رایانش ابری آن هزینه های خود را مجدد ارزیابی می کنند و شرکت برای رکود بالقوه آماده می شود.

مدیر اجرایی آلفابت در یادداشتی که با رویترز به اشتراک گذاشته شده است، گفت: آلفابت در حال حذف 12000 شغل است.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این خبر در دوره‌ای از عدم قطعیت اقتصادی و همچنین نویدهای فناوری منتشر می‌شود که در آن گوگل و مایکروسافت در حوزه نرم‌افزاری نوپایی به نام هوش مصنوعی مولد سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

گوگل گفت که اخراج ها جهانی هستند و بلافاصله بر کارکنان ایالات متحده تأثیر می گذارند.