Google Password Manager برای اندروید، کروم پشتیبانی می‌شود

گوگل ادعا می‌کند که پین‌های قفل صفحه، گذرواژه‌ها یا الگوهای کلیدهای عبور در بخش‌های سخت‌افزاری امن ذخیره می‌شوند. با این حال، Google یا هر نهاد دیگری قادر به خواندن این داده ها نخواهد بود. اگر یک کاربر مخرب 10 بار یا بیشتر نتواند اطلاعات صحیح را وارد کند، کلید عبور غیرقابل استفاده خواهد شد. با این حال، کاربر اصلی همچنان می‌تواند آن را با استفاده از دستگاه موجود بازیابی کند.

برای کاربران نهایی، کلیدهای عبور شبیه به استفاده از رمز عبور امروزی به نظر می رسد. علاوه بر این، کلیدهای عبور همیشه رمزگذاری شده سرتاسر خواهند بود. کاربران باید قفل صفحه را از طریق اثر انگشت، صورت، پین یا الگوی تنظیم کنند تا از استفاده دیگران از کلیدهای عبور حتی در صورت دسترسی به گوشی هوشمند جلوگیری شود.

گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد که توسعه دهندگان اکنون می توانند پشتیبانی از رمز عبور Google Password Manager را در اندروید و کروم آزمایش کنند. کلیدهای عبور به عنوان جایگزین ایمن تری برای رمزهای عبور و روش های سنتی احراز هویت دو مرحله ای طراحی شده اند. گوگل ادعا می‌کند که کلیدهای عبور نمی‌توانند مجدداً مورد استفاده قرار گیرند، در هنگام رخنه‌های سرور افشا نمی‌شوند و از کاربران در برابر حملات فیشینگ محافظت می‌کنند. از آنجایی که کلیدهای عبور با استفاده از استانداردهای صنعتی توسعه داده شده اند، تجربه کاربری یکسانی را در سراسر Windows، macOS و iOS و ChromeOS ارائه می دهند. این شرکت انتظار دارد تا اواخر سال جاری یک نسخه پایدار از این ویژگی را منتشر کند.

سپس از کلیدهای عبور پشتیبان‌گیری می‌شود و از طریق فضای ابری همگام‌سازی می‌شود تا در صورت گم شدن دستگاه‌های خود، از قفل شدن کاربران جلوگیری شود. برای بازیابی رمز عبور، کاربران باید پین صفحه نمایش، رمز عبور یا الگوی دستگاه دیگری را با دسترسی به رمزگذاری رمز عبور وارد کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، گوگل فاش کرده است که کلیدهای عبور در اندروید و کروم در حال حاضر تنها از طریق Google Play Services بتا و Chrome Canary در دسترس توسعه دهندگان است. انتظار می رود کاربران عادی تا پایان سال 2022 این ویژگی را دریافت کنند.

این شرکت وعده داده است که در سال 2023 به‌روزرسانی‌های بیشتری را برای اندروید ارائه خواهد کرد و قصد دارد به تأییدکنندگان شخص ثالث اجازه دهد از کلیدهای عبور پشتیبانی کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

کلیدهای عبور در Google Password Manager برای کار بر روی سیستم عامل های مختلف و اکوسیستم های مرورگر طراحی شده اند. آنها با وب سایت ها و برنامه ها سازگار هستند و دارای یک رابط کاربری مشابه برای تکمیل خودکار رمز عبور هستند.