Google Pay پشتیبانی پرداخت‌های UPI را برای دارندگان کارت RuPay این بانک‌ها ارائه می‌کند: جزئیات

با بهره گیری از محبوبیت رو به رشد رابط پرداخت یکپارچه (UPI)، Google Pay به همراه شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) در روز سه شنبه امکان پرداخت UPI با کارت های اعتباری RuPay را برای کاربران اعلام کرد.

Sharath Bulusu، مدیر مدیریت محصول از Google، گفت: “Google Pay شریک اکوسیستم مالی هند است — به میلیون ها کاربر امکان می دهد هر روز به صورت ایمن و راحت پرداخت های دیجیتالی انجام دهند… این ویژگی به کاربران Google Pay انعطاف پذیری و انعطاف بیشتری می دهد. انتخاب در انجام پرداخت‌ها، و باعث پذیرش بیشتر پرداخت‌های دیجیتال در کشور خواهد شد.”

این ویژگی اکنون برای دارندگان کارت اعتباری RuPay Axis Bank، Bank of Baroda، Canara Bank، HDFC، Indian Bank، Kotak Mahindra Bank، Punjab National Bank و Union Bank of India در دسترس است. بانک های بیشتری به زودی از این روند پیروی خواهند کرد.

با این توسعه، کاربران می‌توانند کارت‌های اعتباری RuPay خود را با Google Pay پیوند دهند تا به‌صورت یکپارچه در تمامی تاجران آنلاین و آفلاین که کارت‌های اعتباری RuPay پذیرفته می‌شوند، پرداخت کنند.

در سال های اخیر، هند شاهد افزایش زیادی در تعداد تراکنش های انجام شده از طریق UPI بوده است. NPCI یک جهش عظیم در تعداد تراکنش‌های ماهانه گزارش داد زیرا تراکنش‌های UPI در مارس 2023 به 8.7 میلیارد رسید. برای تقویت بیشتر رشد پرداخت‌های دیجیتال در این کشور، بانک مرکزی هند (RBI) اجازه پیوند کارت‌های اعتباری RuPay را به پلتفرم UPI در این کشور داد. ژوئن 2022.


سامسونگ گلکسی A34 5G اخیرا توسط این شرکت در هند در کنار گوشی هوشمند گران قیمت Galaxy A54 5G راه اندازی شد. عملکرد این گوشی در برابر Nothing Phone 1 و iQoo Neo 7 چگونه است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

برای فعال‌سازی، کاربران باید کارت اعتباری RuPay را به Google Pay اضافه کنند. کاربران می توانند بر روی گزینه “RuPay credit card on UPI” در نمایه خود ضربه زده و بانکی را که کارت اعتباری RuPay آنها را صادر کرده است انتخاب کنند.

پس از آن، کاربران باید با وارد کردن شش رقم آخر شماره کارت و انقضا، و سپس وارد کردن OTP از بانک خود، یک پین UPI منحصربفرد تنظیم کنند. در بیانیه گوگل آمده است که کاربران آماده هستند تا با کارت اعتباری RuPay به بازرگانان در UPI پرداخت کنند. وی افزود: “آنها پین تنظیم شده UPI را وارد می کنند، همان کاری که برای سایر تراکنش های UPI انجام می دهند.”

نالین بانسال، مدیر ارشد مدیریت روابط و ابتکارات کلیدی، کسب و کار شرکتی از NPCI، گفت: “ادغام کارت اعتباری RuPay در UPI تجربه کاربری قابل توجهی را ارائه می دهد که به طور یکپارچه راحتی UPI را با مزایای کارت اعتباری RuPay ترکیب می کند.”

بانسال گفت: “ما معتقدیم که این سرویس برای ارائه دسترسی به اعتبار دیجیتال در صورت تقاضا بالغ می شود و مصرف کنندگان می توانند با بهره مندی از امنیت ذاتی و در دسترس بودن شبکه UPI در هر دو پلتفرم آفلاین و آنلاین، پرداخت ها را انجام دهند.”