Google Photos روی ویژگی «Unblur Videos» کار می‌کند، ممکن است در سری Pixel 8 معرفی شود: گزارش

گوگل ویژگی‌های پردازش تصویر مبتنی بر یادگیری ماشینی را در دستگاه‌های تلفن هوشمند پیکسل خود معرفی کرده است که اولین آن ابزار Magic Eraser است که در Google Photos برای سری Pixel 6 عرضه شد. این ابزار به کاربران امکان می دهد اشیاء را حذف کرده و رنگ یا روشنایی اشیاء را در تصویر تغییر دهند. بعداً مشاهده شد که این شرکت در حال گسترش این ویژگی به سایر دستگاه‌ها، به شرطی که اشتراک Google One داشته باشد.

در همین حال، Google Photos همچنین قرار است جلوه‌های همپوشانی جدیدی را برای ویدیوها دریافت کند. این ویژگی که می تواند به عنوان یک برگه جداگانه هنگام ویرایش یک ویدیو در Google Photos ظاهر شود، ممکن است به کاربران اجازه دهد تا جلوه هایی را به فیلم ها اضافه کنند، مانند فیلترهای ویدیویی که در سایر برنامه های ویرایش عکس و ویدیو مشاهده می شود. طبق این گزارش، این افکت ها شامل 14 پوشش منحصر به فرد هستند که شامل After School، B&W، Chromatic، Forward، Glassy، Golden، Moire، Multiply، Polaroid، Rainbow Rays، Reflect، RGB Pulse، Super 8 و VHS می شود. .


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

طبق گزارش ها، تیم 9to5Google موفق شد به رابط کاربری ابزار Video Unblur گوگل دسترسی پیدا کند. با این حال، این ابزار در حال حاضر هیچ تاثیری روی ویدیوها ندارد، که نشان می‌دهد طبق گزارش، شرکت همچنان در حال توسعه این ابزار است.

اخیراً، گوگل ویژگی Photo Unblur را در سری پیکسل 7 معرفی کرده است که در اکتبر سال گذشته عرضه شد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا عکس‌ها را از طریق شفاف‌سازی هوشمند و حذف نویز رفع کنند. با این حال، این ویژگی برخلاف ابزار Magic Eraser در انحصار آخرین دستگاه های پرچمدار گوگل، پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو باقی مانده است.

بر اساس گزارش 9to5Google، گوگل در حال کار بر روی یک ویژگی جدید Video Unblur برای Google Photos است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق شفاف‌سازی هوشمند و کاهش نویز، ویدیوها را رفع تار کنند. این ویژگی در ابتدا می‌تواند با قابلیت‌های یادگیری ماشینی چیپ‌ست‌های Tensor داخلی گوگل تقویت شود و سپس به گوشی‌های دیگر گسترش یابد.

گوگل اخیرا ابزارهایی را با تکیه بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در مجموعه برنامه ها و خدمات این شرکت معرفی کرده است. در حالی که بیشتر ویژگی‌های جدید در بخش نرم‌افزار قرار دارند، غول جستجوی متعلق به Alphabet همچنین توانسته است از Tensor 2 SoC خود استفاده کند تا ویژگی‌های هوشمندی را در تلفن‌های هوشمند خود معرفی کند، مانند ویژگی‌های Magic Eraser و Photo Unblur برای Google Photos. سری پیکسل 7 طبق گزارش‌ها، این شرکت با معرفی ویژگی جدیدی در Google Photos که به کاربران این امکان را می‌دهد تا فیلم‌های گوشی‌های خود را از حالت محو کردن خارج کنند، در حال آماده‌سازی برای برداشتن یک گام بیشتر است.