Google Wear OS ممکن است هنگام جابه‌جایی به دستگاه جدید پشتیبانی پشتیبان‌گیری از ساعت هوشمند دریافت کند: گزارش


از آنجایی که تعداد بیشتری از دستگاه‌های Wear OS شروع به ورود به بازار کرده‌اند، تلاش‌های غول فناوری آمریکایی Google برای بهبود تجربه کلی در دستگاه‌های اندرویدی در آخرین حذف APK برنامه Play Services آشکار شده است.

با توجه به حذف برنامه توسط XDA-Developers، رشته‌های جدید در نسخه بتا نسخه 22.32.12 برنامه Google Play Services نشان داد که این شرکت در حال آماده شدن برای اضافه کردن پشتیبانی برای پشتیبان‌گیری از داده‌های ساعت هوشمند هنگام جابجایی به دستگاه جدید است.

یکی از رشته‌ها عنوان داشت: ‘companion_backup_opt_in_title’ که حاوی این پیام‌ها بود: «از دستگاه خود با Google One پشتیبان‌گیری کنید/ پشتیبان‌گیری توسط Google One/ انتخاب حساب پشتیبان».

در حال حاضر، هنگام تعویض ساعت هوشمند Wear OS به یک تلفن هوشمند اندرویدی جدید، کاربران باید ساعت را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنند. افزودن گزینه‌ای برای پشتیبان‌گیری از دستگاه، تجربه بسیار روان‌تری را برای آن ایجاد می‌کند.

نکته جالب ذکر گوگل وان، اشتراک پولی گوگل است. تنظیمات و مدیریت پشتیبان‌گیری داده‌های دستگاه Google برای Android و iOS در برنامه Google One یافت می‌شود، اگرچه برای استفاده از این ویژگی نیازی به اشتراک Google One نیست.

طبق گزارش، مشترکین Google One برای فضای ذخیره‌سازی اضافی در حساب Google خود هزینه می‌کنند تا Google چنین ویژگی را پشت دیوار پرداخت نگذارد.

اخیراً، ظاهراً گوگل نیز به‌روزرسانی‌هایی را برای برنامه‌های دوربین خود در اندروید و Wear OS آغاز کرده است. برنامه Google Camera برای دستگاه‌های Pixel به‌روزرسانی‌های جزئی دریافت می‌کند، اما برنامه Wear OS که اساساً مانند یک کنترل از راه دور برای دارندگان پیکسل عمل می‌کند، به‌روزرسانی‌های بزرگ و طراحی مجدد کامل را از نسخه قبلی دریافت می‌کند. اپلیکیشن دوربین در Wear OS مدتی است که قرار است به‌روزرسانی شود. همچنین انتظار می‌رود گوگل در ماه‌های آینده پیکسل واچ جدید خود را که آخرین سیستم عامل Wear OS را اجرا می‌کند، عرضه کند.
منبع