Honkai: Star Rail، بازی جدید miHoYo، برترین نمودارهای دانلود به عنوان پرچمدار راه اندازی بازگشت به چین

“Honkai: Star Rail” مجوز انتشار خود را در ژانویه از پکن دریافت کرد، پس از آن که مقامات به تعلیق مجوزهای بازی پایان دادند که در سال 2021 پس از متهم شدن این بخش به دامن زدن به اعتیاد به بازی در بین جوانان این کشور اعمال شد.

قرار است بازی اکشن Valorant را در ماه می قبل از انتشار رسمی خود در سال جاری آزمایش کند. Tencent برای راه اندازی لیگ ورزش های الکترونیکی در چین برای این بازی سرمایه گذاری خواهد کرد.

Tencent، بزرگترین شرکت بازی سازی جهان که هدف اصلی سرکوب بود، در ماه فوریه یک بازی تیراندازی جدید به نام “Undawn” منتشر کرد که ویل اسمیت، ستاره سینمای ایالات متحده را به عنوان سفیر خود معرفی کرد. این بازی از زمان عرضه تا کنون بیش از 20 میلیون دلار (تقریبا 163 کرور) فروش داشته است.

بازی جدیدی که توسط توسعه‌دهنده Genshin Impact miHoYo در این هفته منتشر شد، تبدیل به برترین برنامه دانلود شده در چین شده است، که منعکس کننده تقاضای سرکوب‌شده است زیرا غول‌های بازی راه‌اندازی پرچم‌دارهای خود را مجدداً راه‌اندازی می‌کنند و سرکوب صنعت را کاهش می‌دهند.

به گفته یکی دیگر از شرکت های داده SensorTower، این بازی همچنین به پربارترین بازی در دستگاه های اپل در 21 بازار مختلف از جمله ایالات متحده و ژاپن تبدیل شده است.

دانیل احمد، تحلیلگر نیکو پارتنرز در توییتر گفت: «این رکورد در حال حاضر با رسیدن به رتبه 1 در جدول دانلود بازی های iOS در کشورهای بیشتر از هر بازی قبلی شکسته شده است.

طبق اعلام شرکت داده App Magic، این بازی در طی پنج ساعت پس از انتشار در روز چهارشنبه بیش از 1.6 میلیون بار در چین به دست آورد و 5.8 میلیون بار در گوشی های هوشمند در سراسر جهان دانلود شد.

به گفته miHoYo، از روز پنجشنبه، بازی استراتژی شرکت مستقر در شانگهای “Honkai: Star Rail”، که در آن شخصیت‌های انیمه با هیولاهای فضایی مبارزه می‌کنند، 20 میلیون دانلود در گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی جمع‌آوری کرده است.

طبق گفته SensorTower، «Honkai: Star Rail» تقریباً سه سال پس از انتشار آخرین بازی پرچم‌دار miHoYo، یک بازی اکشن که تا سال 2022 بیش از 4 میلیارد دلار (تقریباً 32700 کرور) درآمد داشت، miHoYo منتشر شد. یکی از سودآورترین بازی های دنیا


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اولین بلاک باستر نوید خوبی برای چندین بازی دیگر است که تابستان امسال در بزرگترین بازار بازی های ویدیویی جهان عرضه می شود.

ایوان سو، تحلیلگر مورنینگ استار، گفت: سال 2023 برای شرکت های بازی چینی، به ویژه آنهایی که مجوز عناوین پرفروش را دریافت کرده اند، سال رشد قوی خواهد بود.

رگولاتورها در آوریل 2022 مجوزهای بازی را از سر گرفتند، از جمله برای عناوین پرچمدار غول های صنعت Tencent Holdings و NetEase که اکنون برای عرضه های تابستانی بزرگ آماده می شوند.