IDC: بازار گوشی‌های هوشمند تحت رهبری اپل در فصل تعطیلات در میان بزرگترین کاهش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند


گزارش شده است که فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم 2022 18.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. طبق نظرسنجی انجام شده از سوی شرکت، گفته می شود کاهش تقاضای مصرف کننده، موجودی بالا و عدم اطمینان بازار از دلایل اصلی کاهش فروش بوده است. ردیاب سه ماهه جهانی تلفن همراه شرکت بین المللی داده (IDC). در حالی که اپل در سه ماهه چهارم با 24.1 درصد سهم بازار در صدر فروش گوشی های هوشمند جهانی قرار داشت، سامسونگ و شیائومی به ترتیب با 19.4 درصد و 11 درصد از سهم بازار در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط IDC Quarterly Phone Tracker، فروش جهانی گوشی های هوشمند با 18.3 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 300.3 میلیون دستگاه در سه ماهه چهارم سال 2022 (چهارم ماهه 22) رسیده است. گفته می شود که کاهش سه ماهه بین اکتبر و دسامبر 2022 بزرگترین کاهش تاریخ در یک فصل منفرد است. همچنین منجر به کاهش کلی 11.3 درصدی برای سال 2022 شده است. مدیر تحقیقات این شرکت کاهش تقاضای مصرف کننده و موجودی بالا را دو دلیل اصلی برای این کاهش ذکر کرده است.

این گزارش همچنین جزئیاتی از اکوسیستم تولید گوشی‌های هوشمند را ارائه می‌کند که اپل در فروش گوشی‌های هوشمند پیشرو با ۲۴.۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. بر اساس این گزارش، سامسونگ و شیائومی سازنده گوشی های هوشمند چینی 19.4 درصد و 11 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. گفته می‌شود Oppo و Vivo رتبه‌های چهارم و پنجم را از نظر عرضه گوشی‌های هوشمند دارند.

این گزارش همچنین می‌گوید که محموله‌های گوشی‌های هوشمند برای سال 2022 به 1.21 میلیارد دستگاه بسته شد که پایین‌ترین میزان فروش سالانه از سال 2013 است. این شرکت‌ها باید برای بهبودی 2.8 درصدی در سال جاری تلاش کنند، در حالی که در مورد خطرات کاهشی پیش‌بینی هشدار می‌دهند. در این گزارش آمده است: «با این حال، در یک نکته مثبت، مصرف‌کنندگان ممکن است پیشنهادات و تبلیغات سخاوتمندانه‌تری را پیدا کنند که تا سال 2023 ادامه خواهد داشت، زیرا بازار به روش‌های جدیدی برای ارتقاء و فروش دستگاه‌های بیشتر، به‌ویژه مدل‌های پیشرفته فکر می‌کند». .

ماه گذشته، نظرسنجی منتشر شده توسط شرکت تحقیقات بازار Counterpoint Research نشان داد که محموله‌های گوشی‌های هوشمند ساخت هند بین ژوئیه تا سپتامبر 2022 نسبت به سال قبل 8 درصد کاهش داشته است. بر اساس این گزارش، Oppo بالاترین سهم بازار را دارد. 24 درصد در فروش گوشی‌های هوشمند ساخت هند در سه‌ماهه سوم و پس از آن سامسونگ و ویوو قرار دارند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

DCPCR برای راه اندازی چت بات واتس اپ برای تعامل عمومی، ثبت شکایات

ویدیوی برگزیده روز

اولین برداشت ردمی نوت 12 پرو 5G: نباید نادیده گرفته شود

منبع