iOS 16.1 Beta 2 منتشر شد: نشانگر درصد باتری پویا، رفع اشکالات، موارد دیگر


iOS 16.1 beta 2 در حال حاضر منتشر شده است و تغییراتی را در کنار برخی ویژگی های جدید به ارمغان می آورد. انتظار می‌رود اپل این به‌روزرسانی را در ماه اکتبر منتشر کند، ماهی که انتظار می‌رود شاهد انتشار iPadOS و macOS Ventura باشیم. در حال حاضر، برای توسعه دهندگان منتشر شده است و یکی از ویژگی های مورد بحث این به روز رسانی، نسخه بازطراحی شده نشانگر باتری و ادغام آن در سیستم است. به روز رسانی بتا همچنین باگ مجوز چسباندن کلیپ بورد را برطرف می کند.

مردم در 9to5mac اطلاعاتی را در مورد چیزهای جدید iOS 16.1 بتا 2 به دست آوردند. یکی از ویژگی های برجسته ای که آخرین نسخه بتا به ارمغان می آورد، نشانگر باتری با طراحی مجدد است. (در نهایت) در تمام مدل‌های آیفون مانند iPhone XR، iPhone 11، iPhone 12 mini و iPhone 13 mini در iOS 16.1 beta 1 اضافه شد. طبق گزارش، نماد باتری با باتری مطابقت نداشت. درصد گفته می شود نشانگر جدید پویا است که با توجه به سطح باتری تغییر می کند.

بنابراین، هنگامی که آیفون خود را به شارژر وصل می کنید، یک نشانگر (علامت روشنایی) با درصد باتری را مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است که نشانگر درصد پس از معرفی بریدگی در آیفون X حذف شده است. علاوه بر این، این ویژگی با سیستم نیز یکپارچه شده است. نشانگر شارژ باتری نیز از صفحه قفل حذف شد. آخرین به روز رسانی آن را برمی گرداند.

دومین قابلیتی که بیشتر در مورد آن صحبت می شود، ارائه اصلاحی برای ویژگی جدید است که اجازه کپی و چسباندن بین برنامه ها را می خواهد. باگ ادعا شده به طور مداوم از کاربران برای چسباندن چیزی در یک برنامه اجازه می‌خواست و اکثر کاربران را عصبانی می‌کرد. این به عنوان یک ویژگی امنیتی طراحی شده است تا کاربر را آگاه کند که محتوایی که می خواهد جایگذاری کند ممکن است اطلاعات حساس را ذخیره کند. با این حال، هر بار که می‌خواهند متنی را از برنامه دیگری جای‌گذاری کنند، این مجوز ظاهر می‌شود. اپل آن را تایید کرد و با iOS 16 بتا 2، طبق گزارش ها، این شرکت این مشکل را برطرف کرده است.

ثالثاً، گزارش 9to5mac همچنین می گوید که یک اشکال در ویژگی حرکات سه انگشتی که منوی کپی و چسباندن را نشان می دهد و آن را از تشخیص صحیح آن محدود می کند نیز در آخرین نسخه بتا رفع شده است. رابط بعدی iOS 16 دارای ویژگی‌های دیگری مانند شارژ انرژی پاک، برنامه کیف پول قابل حذف و Live Activities API خواهد بود.
منبع