iPadOS 16.1 نسخه بتا، انتشار پایدار پس از iOS 16 برنامه ریزی شده است: گزارش

هر دو iOS 16 و iPadOS 16 در کنفرانس WWDC امسال رونمایی و به طور مفصل در مورد آنها صحبت شد. اپل نسخه بتای عمومی iPadOS 16، macOS Ventura، tvOS 16 و WatchOS 9 را در ماه جولای منتشر کرد. یکی از ویژگی هایی که بیشتر در مورد آن صحبت می شود Stage Manager است که به کاربران امکان می دهد چندین کار را همزمان انجام دهند، اندازه پنجره ها را تغییر دهند و همچنین بین دسته های مختلف برنامه ها پرش کنند.

نسخه بتای iPadOS 16.1 اکنون منتشر شده است و اپل تأیید کرده است که طبق یک گزارش از انتشار عمومی iPadOS 16 صرف نظر می کند. این شرکت همچنین گفت که سیستم عامل این تبلت پس از عرضه iOS 16 برای کاربران در دسترس خواهد بود – اساساً گزارش های قبلی را تأیید می کند که نشان می دهد غول کوپرتینویی به روزرسانی نرم افزار اصلی iPad خود را به تعویق می اندازد. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که به‌روزرسانی‌های iOS 16.1 و iPadOS 16.1 در یک زمان یا حدوداً منتشر می‌شوند.
منبع

گورمن ادعا کرد که تأخیر نرم‌افزار، حداقل تا حدی، به دلیل تلاش بلندپروازانه برای بازنگری قابلیت‌های چندوظیفه‌ای آی‌پد است. او همچنین به معایب راه‌اندازی نکردن به‌روزرسانی اصلی نرم‌افزاری برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به طور همزمان اشاره کرد. او ادعا کرد که حرکت راه اندازی iOS 16 و iPadOS 16 (یا iPadOS 16.1 همانطور که در بالا گزارش شد) ممکن است برای شرکت مستقر در کوپرتینو معقول باشد، اما برای کسانی که از iPhone و iPad استفاده می کنند ممکن است با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند. با کار یکپارچه برنامه ها

تاخیر در راه اندازی iPadOS 16 اولین بار توسط مارک گورمن از بلومبرگ در اوایل این ماه گزارش شد. او ادعا کرد که اپل ممکن است جدیدترین نسخه‌های iOS و iPadOS را همزمان منتشر نکند و در واقع، به‌روزرسانی اصلی نرم‌افزار آی‌پد را حدود یک ماه به تاخیر بیاندازد. انتظار می‌رود اپل iOS 16 را در یا بلافاصله پس از رویداد معرفی آیفون 14 در 7 سپتامبر منتشر کند.

طبق گزارشی که توسط TechCrunch منتشر شده است، اپل گفته است که انعطاف‌پذیری لازم برای ارائه iPadOS را در برنامه زمانی خود دارد. «این یک سال بزرگ برای iPadOS است. ما به‌عنوان پلتفرم خود با ویژگی‌هایی که به‌طور خاص برای iPad طراحی شده‌اند، این انعطاف‌پذیری را داریم که iPadOS را طبق برنامه زمانی خودش ارائه کنیم. در پاییز امسال، iPadOS پس از iOS، به عنوان نسخه 16.1 در یک به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان عرضه می‌شود.» به نقل از شرکت تحت رهبری تیم کوک.