IRS انتظار دارد شاهد افزایش در موارد فرار مالیاتی رمزنگاری در ایالات متحده باشد: گزارش

ایالات متحده، که برآوردها نشان می دهد در حال حاضر 40 درصد از بزرگسالان دارایی های رمزنگاری شده دارند، انتظار دارد شاهد افزایش موارد فرار مالیاتی باشد. خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) در حال حاضر برای رسیدگی به این موارد آماده شده است. این اطلاعات توسط گای فیکو، افسر ارشد تحقیقات IRS در ایالات متحده افشا شد. فیکو در رویداد Chainalysis Links در نیویورک صحبت می کرد. به گفته مقام IRS، آژانس قبلاً شاهد افزایش تعداد «جرایم مالیاتی رمزنگاری خالص» بوده است – که جدا از موارد کلاهبرداری، پولشویی و کلاهبرداری است.

بنا بر گزارش ها، ایالات متحده مالیات هایی از صفر تا 20 درصد بر سود سرمایه بلندمدت اعمال می کند. نهادهایی که در سال 2023 به 44626 دلار (تقریباً 37.2 میلیون روپیه) سود حاصل کردند، نیازی به پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه بلندمدت نخواهند داشت. با این حال، سود سرمایه کوتاه مدت، بسته به سود انباشته در ایالات متحده، تا 37 درصد مشمول مالیات است.

اتباع ایالات متحده که آگاهانه در مورد سودهای رمزنگاری خود دروغ می گویند هنگام گزارش مالیات، تحت کد مالیاتی عنوان 26 در ایالات متحده محاسبه می شوند. در حال حاضر سازمان امور مالیاتی در تلاش است تا این دسته از افراد را شناسایی و با آنها برخورد کند.

این می‌تواند صرفاً گزارش نکردن درآمد حاصل از فروش کریپتو باشد، بلکه می‌تواند مبنای واقعی را در کریپتو پنهان کند. فیکو در مصاحبه‌ای به CNBC گفت: بنابراین این منطقه‌ای است که شاهد افزایش بوده‌ایم و من پیش‌بینی می‌کنم که امسال و آینده موارد ارزهای دیجیتال Title 26 بیشتری وجود داشته باشد.

IRS در ایالات متحده برای مقابله با این افزایش مورد انتظار در موارد فرار مالیاتی رمزنگاری، در حال ایجاد مشارکت با بخش های مختلف اجرای قانون برای بهبود فرآیند شناسایی مجرمان است.

علاوه بر این، IRS همچنین با Chainalysis، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، همکاری کرده است. با کمک Chainalysis، IRS ایالات متحده به دنبال درک خلاءهای موجود در پروتکل ها یا تنظیمات Web3 است که مجرمان سایبری می توانند از آنها برای رسیدن به مسیر خود سوء استفاده کنند.

در حالی که ایالات متحده در حال آماده شدن برای مقابله با فرارهای مالیاتی ارزهای دیجیتال است، جزئیات تکان دهنده ای در مورد موارد فرار مالیاتی بین المللی در سال 2023 توسط Divly، یک شرکت تحقیقاتی فناوری مستقر در سوئد، گزارش شد. پلتفرم تحقیقاتی در آن زمان ادعا کرده بود که تنها 0.53 درصد از دارندگان کریپتوهای جهانی در سال 2022 مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال خود پرداخت کرده اند.

طبق گزارش Divly، در آن زمان، فیلیپین با تنها 0.03 درصد کمترین درصد مالیات دهندگان کریپتو را داشت. هند با تنها 0.07 درصد دارندگان ارز دیجیتال که مالیات کریپتو خود را پرداخت کرده اند، در رتبه سوم این شاخص قرار گرفته است.

در هند، جایی که همه سودهای رمزنگاری 30 درصد مشمول مالیات هستند، بازیکنان کریپتو خدمات مالیاتی را در پلتفرم‌های خود ادغام می‌کنند تا کاربران آن‌ها بتوانند مبلغ را محاسبه کرده و به دولت پرداخت کنند. جامعه وب 3 هند معتقد است که اگر نظم و انضباط و ثبات در پایبندی به قوانین دولتی نشان دهد، مقامات می توانند به نیازهای آنها پاسخگوتر باشند و حمایت قوی تری از رشد این بخش ارائه دهند.

در ژوئیه سال گذشته، Taxnodes، یک شرکت مالیاتی رمزنگاری، اعلام کرده بود که NFT های رایگان را به افرادی که مالیات کریپتو خود را از طریق پلتفرم خود پرداخت می کنند، ارائه می دهد.

منبع