ISRO سومین مانور افزایش مدار فضاپیمای Chandrayaan-3 را با موفقیت به پایان رساند.

پس از پرتاب موفقیت آمیز Chandrayaan-3 بر روی وسیله نقلیه پرتاب سنگین GSLV Mark 3 (LVM 3) در هفته گذشته، مدیر سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) S Somanath گفت که فرود یک گام مهم برای اکتشاف بیشتر است.

“چاندرایان-3 گام بسیار مهمی است… فرود این بار بسیار مهم است. مگر اینکه فرود بیایید، نمی توانید نمونه برداری کنید، نمی توانید انسان ها را فرود بیاورید و نمی توانید پایگاه های ماه ایجاد کنید. بنابراین فرود یک گام مهم برای آینده است. اکتشاف، گفت: رئیس ISRO S Somanath.

در این بیانیه آمده است: «سومین مانور بالا بردن مدار (شلیک حضیض محصور به زمین) با موفقیت از ISROC (ISRO Telemetry, Tracking and Command Network)/ISRO، Bengaluru انجام شد.

سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) روز سه شنبه سومین مانور افزایش مدار (پرتاب حضیض به زمین) فضاپیمای چاندرایان-3 را با موفقیت انجام داد.
آژانس فضایی ملی مستقر در اینجا گفت که شلیک بعدی برای 20 جولای بین ساعت 14 تا 3 بعد از ظهر برنامه ریزی شده است.

هفته گذشته، Chandrayaan-3 بر اساس زمان برنامه ریزی شده پرتاب بر روی وسیله نقلیه پرتاب سنگین GSLV Mark 3 (LVM 3) با موفقیت از مرکز فضایی Satish Dhawan در سریهاریکوتا آندرا پرادش پرتاب شد.

Chandrayaan-3 تلاش بعدی ISRO پس از آن است که ماموریت Chandrayaan-2 در طول فرود نرم خود بر سطح ماه در سال 2019 با چالش هایی روبرو شد و در نهایت تصور شد که اهداف اصلی ماموریت خود را شکست داده است.

تخمین زده می شود که سفر از زمین تا ماه برای فضاپیما حدود یک ماه طول بکشد و فرود آن در 23 آگوست پیش بینی می شود. پس از فرود، یک روز قمری، که تقریباً 14 روز زمینی است، کار خواهد کرد. یک روز در ماه برابر با 14 روز در زمین است.

Chandrayaan-3، سومین ماموریت اکتشافی ماه هند، هند را به چهارمین کشوری پس از آمریکا، چین و روسیه تبدیل می کند که فضاپیمای خود را بر سطح ماه فرود می آورد و توانایی های این کشور برای فرود ایمن و نرم بر سطح ماه را به نمایش می گذارد.


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ماموریت چاندرایان-3 به ماه در 14 جولای پرتاب شد.