ISRO پنجمین مانور بالا بردن مدار فضاپیمای Chandrayaan-3 را با موفقیت به پایان رساند.

یکی از مقامات ISRO به PTI گفت که پس از TLI، فضاپیمای Chandrayaan-3 از مدار زمین می گریزد و مسیری را دنبال می کند که آن را به مجاورت ماه می برد.

رئیس ISRO S Somanath گفت: “Chandrayaan-3 گام بسیار مهمی است… فرود این بار بسیار مهم است. مگر اینکه فرود بیایید، نمی توانید نمونه برداری کنید، نمی توانید انسان ها را فرود بیاورید، و نمی توانید پایگاه های ماه ایجاد کنید. بنابراین، فرود یک گام مهم برای اکتشاف بیشتر است.”


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

ISRO گفته است که در 23 آگوست فرود نرم فرودگر را بر روی سطح ماه انجام خواهد داد.

آژانس فضایی ملی مستقر در اینجا گفت: “انتظار می رود فضاپیما به مدار 127609 کیلومتر در 236 کیلومتر برسد. مدار به دست آمده پس از مشاهدات تایید خواهد شد.”

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

پس از پرتاب موفقیت آمیز Chandrayaan-3 بر روی وسیله نقلیه پرتاب سنگین GSLV Mark 3 (LVM 3)، مدیر ISRO S Somanath گفت که فرود یک گام مهم برای اکتشاف بیشتر است.

ISRO روز سه‌شنبه پنجمین مانور بالا بردن مدار (پرتاب حضیض به زمین) فضاپیمای Chandrayaan-3 از شبکه تله‌متری، ردیابی و فرماندهی ISRO (ISTRAC) را در اینجا با موفقیت انجام داد.

Chandrayaan-3 تلاش بعدی ISRO پس از آن است که ماموریت Chandrayaan-2 در طول فرود نرم خود بر سطح ماه در سال 2019 با چالش هایی روبرو شد و در نهایت تصور شد که اهداف اصلی ماموریت خود را شکست داده است.

ISRO که ماموریت Chandrayaan-3 را در 14 جولای به ماه پرتاب کرده بود، اضافه کرد: شلیک بعدی، تزریق TransLunar (TLI) برای 1 اوت 2023، بین ساعت 12 نیمه شب تا 1 بامداد IST برنامه ریزی شده است.

به عبارت دیگر، فضاپیما پس از خروج از مدار زمین به دنبال مانور TLI که آن را در یک “مسیر انتقال ماه” قرار می دهد، سفر خود را به سمت ماه در اول آگوست آغاز می کند.