KuCoin و Coinex در میان 16 صرافی رمزنگاری که در کره جنوبی به دلیل عملیات غیرقانونی مورد بررسی قرار می گیرند


کره جنوبی در چند وقت اخیر به عنوان یک کشور دوستدار رمزنگاری ظاهر شده است و اقداماتی را برای محافظت از جامعه رمزنگاری خود در برابر خطرات مالی انجام داده است. در یک تحول جدید، مقامات آنجا تحقیقاتی را در مورد 16 صرافی رمزنگاری به دلیل “عملکرد غیرقانونی” در کشور باز کرده اند. این صرافی ها عبارتند از Kucoin، MEXC، Phemex، XT.com، Bitrue، ZB.com، Bitglobal، Coinw، Coinex، AAX، Zoomex، Poloniex، BTCEX، BTCC، Digifinex و Pionex. دفتر مرکزی همه صرافی های رمزنگاری نام برده خارج از کره جنوبی است و به انجام فعالیت های تجاری غیرقانونی متهم شده اند.

واحد اطلاعات مالی سئول، واحد اطلاعات مالی کره (KoFIU) مسئول هشدار دادن به مقامات در مورد صرافی های ارزهای دیجیتال خارجی است که ظاهراً بدون ثبت نام، تجارت خود را در کره جنوبی اداره می کنند.

KoFIU به همه صرافی های ارزهای دیجیتال دستور داده بود تا قبل از 22 ژوئیه خود را افشا کنند. با این حال، این 16 صرافی ارز دیجیتال نتوانستند این کار را انجام دهند و به فعالیت خود ادامه دادند.

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی، “KoFIU از کمیسیون ارتباطات کره و کمیسیون استانداردهای ارتباطات کره درخواست کرده است تا دسترسی داخلی به وب سایت های ارائه دهندگان خدمات دارایی های مجازی ثبت نشده (VASP) را مسدود کنند تا از استفاده از خدمات دارایی مجازی ارائه شده توسط نهادهای ثبت نشده جلوگیری شود.” (FSC) در یک پست وبلاگ رسمی گفت.

طبق قوانین کره جنوبی، فعالیت های تجاری غیرقانونی نهادهای ثبت نشده ممکن است برای نمایندگان آنها حداکثر پنج سال زندان یا تا 50 میلیون وون (تقریبا 30 لک) جریمه داشته باشد.

علاوه بر این، این شرکت ها همچنین می توانند برای درخواست مجوزهای عملیاتی در کره جنوبی برای یک دوره زمانی خاص منع شوند.

در پست وبلاگ FSC آمده است: «انتقال دارایی‌های مجازی به و از 16 نهاد ثبت‌نشده غیرممکن خواهد شد، زیرا مقامات دستورالعمل‌های اداری را مبنی بر تعلیق تراکنش‌های بین نهادهای ثبت‌شده و ثبت‌نشده صادر کرده‌اند.»

KoFIU متعهد شده است که به نظارت دقیق فعالیت های تجاری غیرقانونی انجام شده توسط نهادهای ثبت نشده ادامه دهد و همکاری نزدیک خود را با مقامات مربوطه در انجام اقدامات لازم با گزارش فوری به مرجع تحقیق حفظ کند.

در تلاش برای پرورش بیشتر اکوسیستم مالی خود برای شرکت های رمزنگاری، این کشور آسیایی تصمیم گرفته است تا اعمال مالیات 20 درصدی بر درآمدهای ارزهای دیجیتال را تا سال 2025 به تعویق بیندازد.

دولت کره جنوبی در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بیش از 177 میلیون دلار (تقریبا 1372 کرور روپیه) در حمایت از پروژه های متاورس است که همچنین فرصت های شغلی را در این بخش ایجاد می کند. معتقد است که این کشور روی «پتانسیل نامشخص» که صنعت متاورس وجود دارد، شرط بندی می کند.

در واقع، در تلاش برای محافظت از سرمایه‌گذاران رمزنگاری خود در برابر بدبختی‌ها و کلاهبرداری‌های صنعت، سرویس نظارت مالی کره جنوبی (FSS) تصمیم گرفته است که ظاهر تجزیه و تحلیل ویژگی‌های ریسک دارایی‌های مجازی داخلی را برای مدیریت ریسک‌ها در بازار دارایی‌های مجازی به عهده بگیرد.
منبع