LastPass با نقض داده مواجه می شود. شرکت می گوید گذرواژه ای گرفته نشده است: جزئیات


LastPass، یک مدیر رمز عبور که بیش از 33 میلیون نفر از آن استفاده می کنند، پس از اینکه یک حزب غیرمجاز اخیراً با نفوذ به محیط توسعه دهنده، کد منبع و اطلاعات اختصاصی شرکت را به سرقت برد، هک شد. LastPass اطمینان داده است که معتقد است هیچ رمز عبوری به عنوان بخشی از نقض در نظر گرفته نشده است و کاربران نیازی به اقدامات اضافی برای ایمن سازی حساب های خود ندارند. مدیر رمز عبور نیز تأیید کرده است که محصولات و خدمات آنها به طور عادی کار می کنند.

مدیر رمز عبور در پست اخیر وبلاگ خود گفت که اخیراً برخی از فعالیت های غیرعادی در بخش هایی از محیط توسعه LastPass شناسایی شده است. همانطور که قبلا ذکر شد، این شرکت گفت که هیچ مدرکی مبنی بر دسترسی به داده های مشتری یا مخازن رمزگذاری رمزگذاری شده این حادثه وجود ندارد.

LastPass به این نتیجه رسیده است که یک شخص غیرمجاز از طریق یک حساب توسعه دهنده در معرض خطر به بخش هایی از محیط توسعه LastPass دسترسی پیدا کرده است. این به هکرها امکان دسترسی به بخش‌هایی از کد منبع و اطلاعات فنی اختصاصی LastPass را داد.

همانطور که قبلا ذکر شد، LastPass تضمین کرده است که محصولات و خدمات آنها از هم اکنون به طور عادی کار می کنند.

کریم طوبی، مدیرعامل LastPass، گفته است که در واکنش به این حادثه، این شرکت اقدامات مهار و کاهش را اعمال کرده است. LastPass همچنین یک شرکت پیشرو در زمینه امنیت سایبری و پزشکی قانونی را برای همین کار درگیر کرده است. مدیر رمز عبور نیز به حالت مهار دست یافته است و گفته می شود که هیچ مدرک دیگری از فعالیت غیرمجاز مشاهده نمی کند.


برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

منبع