LinkedIn خدمات خود را در چین در میان “رقابت شدید” تعطیل کرد و بیش از 700 شغل را کاهش داد

اکثر غول‌های اینترنتی ایالات متحده – از جمله فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب – مدت‌هاست که در چین مسدود شده‌اند، زیرا از قوانین سخت‌گیرانه و اغلب مبهم پیروی نمی‌کنند.

این شرکت آمریکایی زمانی در چین به رشد سریعی دست یافت و از فرهنگ ارتباطات یا “گوانشی” بهره مند شد که در آن ارتباطات و شبکه حرفه ای یک دارایی ضروری است.

این پلتفرم روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: «پس از بررسی دقیق، تصمیم گرفتیم که InCareer را از 9 اوت 2023 متوقف کنیم.

لینکدین متعلق به مایکروسافت یکی از معدود شرکت های فناوری ایالات متحده بود که با موفقیت یک سایت رسانه اجتماعی را در چین راه اندازی کرد، جایی که اینترنت به شدت تحت نظارت و سانسور است.

سپس مایکروسافت آن را با نسخه ساده‌شده‌ای به نام InCareer جایگزین کرد که به متخصصان محلی اجازه می‌داد به یافتن و درخواست شغل و همچنین ارتباط با شبکه خود ادامه دهند.

این شرکت یک نسخه داخلی منحصر به فرد از پلت فرم شبکه های شغلی را معرفی کرده بود که به صورت محلی عمل می کرد تا مطابقت داشته باشد.

لینکدین گفت: «علیرغم پیشرفت اولیه ما، InCareer با رقابت شدید و فضای چالش برانگیز اقتصاد کلان روبرو شد که در نهایت ما را به تصمیم برای توقف خدمات رساند.

با این حال، لینکدین در سال های اخیر به حاشیه رانده شده است زیرا برنامه های محلی نوآورانه محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

در سال 2021، ثبت‌نام‌های جدید برای اپلیکیشن LinkedIn در سرزمین اصلی چین توسط این شرکت به حالت تعلیق درآمد که به «محیط عملیاتی بسیار چالش‌برانگیزتر و الزامات انطباق بیشتر در چین» اشاره کرد.

شرکت شبکه‌های اجتماعی لینکدین روز سه‌شنبه اعلام کرد که آخرین سرویس خود را که در چین عرضه می‌شود، با استناد به «رقابت شدید و فضای چالش‌برانگیز اقتصاد کلان» تعطیل می‌کند.

ایمیلی از مدیر عامل شرکت رایان روسلانسکی که به صورت آنلاین منتشر شد، اضافه کرد که بسته شدن سرویس چین منجر به “کاهش نقش برای 716 کارمند” می شود.

شرکت‌های فناوری فعال در کشور تحت فشار قرار می‌گیرند تا محتوای ناخواسته و موضوعاتی که از نظر سیاسی حساس هستند را به نام ثبات اجتماعی مسدود کنند.

اما یکی از نمایندگان این شرکت به خبرگزاری فرانسه گفت که لینکدین با تمرکز بر “کمک به شرکت های فعال در چین برای استخدام، بازاریابی و آموزش در خارج از کشور” به حضور خود در این کشور ادامه خواهد داد.

لینکدین در سال‌های اخیر به دلیل حذف حساب‌های مخالفان و پاک کردن محتوای مربوط به موضوعات حساس مورد انتقاد قرار گرفته است.


OnePlus به تازگی اولین تبلت خود را در هند به نام OnePlus Pad عرضه کرده است که تنها در رنگ سبز Halo به فروش می رسد. OnePlus با این تبلت وارد قلمرو جدیدی شده است که تحت سلطه iPad اپل است. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع