Mac Mini، MacBook Pro در نهایت M2-Refresh را دریافت کنید


مدل های جدید لپ تاپ مک مینی دسکتاپ و مک بوک پرو با ارتقاء به تراشه های M2، M2 Pro و M2 Max اپل توسط این شرکت روز سه شنبه معرفی شد.

علاوه بر این، اپل قیمت یک مینی سطح مبتدی با پردازنده M2 را به 599 دلار آمریکا، 499 دلار برای بازار آموزش کاهش داده است.

راس روبین، تحلیلگر اصلی Reticle Research، یک شرکت مشاوره فناوری مصرف کننده در شهر نیویورک، اظهار داشت: «این یکی از جالب‌ترین بخش‌های اعلامیه بود.

روبین به TechNewsWorld گفت: «اغلب نمی‌بینید که اپل قیمت ورودی پایین‌تری را اعلام می‌کند.

جیتش اوبرانی، مدیر تحقیقات IDC، یک شرکت تحقیقاتی بازار بین‌المللی، افزود: با قیمت 599 دلار، قیمت برای وارد کردن کاربران جدید طراحی شده است، اما تنظیمات بالاتر نیز می‌تواند به سرعت قیمت را افزایش دهد.

این تنظیمات بالاتر با تراشه M2 Pro از 1299 دلار و 1199 دلار برای بازار آموزش شروع می شود.

اوبرانی به TechNewsWorld گفت که عضله ای که M2 Pro به مینی اضافه می کند، می تواند به طور بالقوه بازار دسکتاپ پریمیوم اپل یعنی مک استودیو را به هم بزند. او گفت: «این لزوماً چیز بدی نیست.

او افزود: «مینی می‌تواند برای سازندگان نوظهور یا مصرف‌کنندگانی که شروع به قدردانی از دسک‌تاپ کرده‌اند، جذاب باشد، به‌ویژه که دسک‌تاپ‌ها در طول همه‌گیری وضعیت کمی بهبود پیدا کردند.

بیشتر ویرایش ویدیو عضله

M2 mini دارای یک CPU هشت هسته ای – چهار هسته با کارایی بالا و چهار هسته با کارایی بالا – و یک GPU 10 هسته ای است. طبق گفته اپل، با تراشه جدید، مینی 50 درصد سریعتر از مدل های قبلی است.

حداکثر پیکربندی برای حافظه یکپارچه آن 24 گیگابایت با پهنای باند 100 گیگابایت در ثانیه است.

Apple Mac mini M2 نمای پشت پورت ها

مدل Mac Mini M2 دارای دو پورت Thunderbolt 4 و پشتیبانی از حداکثر دو نمایشگر است. (اعتبار تصویر: اپل)


با M2، شتاب ProRes به مینی اضافه می‌شود که به آن کمکی واقعی برای مدیریت ویدیو می‌دهد. اپل می‌گوید که M2 mini می‌تواند کارهایی مانند ویرایش ویدیو در Final Cut Pro را بیش از دو برابر سریع‌تر از مدل‌های سخت‌افزاری قبلی انجام دهد و همزمان تا دو استریم ویدیوی 8K ProRes 422 را با سرعت 30 فریم در ثانیه یا 12 استریم 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه پخش کند.

به طور کلی، اپل می بالد که M2 mini پنج برابر سریعتر از پرفروش ترین دسکتاپ ویندوز است.

M2 Pro یک CPU 12 هسته ای با هشت هسته با کارایی بالا و چهار هسته با کارایی بالا و یک پردازنده گرافیکی با حداکثر 19 هسته را برای مینی به ارمغان می آورد.

نمای پشت پورت ها Apple Mac mini M2 Pro

مدل Mac mini M2 Pro شامل چهار پورت Thunderbolt 4 و پشتیبانی از حداکثر سه نمایشگر است. (اعتبار تصویر: اپل)


حافظه در مدل های Pro می تواند حداکثر 32 گیگابایت با پهنای باند 200 گیگابایت بر ثانیه باشد.

M2 Pro همچنین به مینی قدرت مدیریت ویدیو بیشتر می‌دهد و به آن امکان می‌دهد پنج استریم ویدیوی 8K ProRes 422 را با سرعت 30 فریم در ثانیه یا حداکثر تا 23 استریم ویدیوی 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه پخش کند.

اپل اعلام کرد که M2 Pro mini 14 برابر سریع‌تر از سریع‌ترین مینی مبتنی بر اینتل است.

کم کردن مک استودیو

Mark N. Vena، رئیس و تحلیلگر اصلی SmartTech Research در سن خوزه، کالیفرنیا، اظهار داشت: «این واقعیت که اپل این تراشه‌ها را در مک مینی موجود مجاز می‌کند، جالب است.

ونا به TechNewsWorld گفت: «این Mac mini را در مقابل Mac Studio با قیمت بسیار بالاتر به یک راه حل تولید محتوا بسیار قدرتمندتر تبدیل می کند.


روبین اضافه کرد که قرار دادن یک تراشه قدرتمندتر در مینی، شکاف بین آن و مک استودیو را کاهش می دهد.

او توضیح داد: «مینی می‌تواند گردش کار در سطح حرفه‌ای‌تری را انجام دهد، بنابراین می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند وسایل جانبی را با هم ترکیب کنند اما نمی‌توانند هزینه‌های یک Mac Studio را توجیه کنند، مناسب باشد.»

او گفت: «این همچنین راهی را برای افرادی که هنوز از رایانه‌های مک اینتل استفاده می‌کنند فراهم می‌کند تا به Apple Silicon وارد شوند و مزایای آن را تجربه کنند.

دیوید مک‌کوئین، مدیر تحقیقات ABI Research، یک شرکت مشاوره فناوری بین‌المللی، وقتی شنید که اپل در حال تازه کردن مینی است، فکر کرد این حرکت برای جلب رضایت مشتریانی است که قبلاً در اکوسیستم اپل سرمایه‌گذاری کرده‌اند. او به TechNewsWorld گفت: «اما بهبود عملکرد و کاهش قیمت می‌تواند مشتریان جدیدی را به سمت این محصول جذب کند.

تقویت رهبری رهبر

لپ تاپ جدید مک بوک پرو نیز یک مدل M2 Pro و یک نسخه M2 Max را ارائه می دهد.

تراشه Max دارای همان CPU 12 هسته ای M2 Pro است، اما پردازنده گرافیکی توسعه یافته تا 38 هسته و حافظه نهان L2 بزرگتر است.

این تراشه همچنین می‌تواند حافظه یکپارچه‌تر – تا 96 گیگابایت – را با پهنای باند سریع‌تر – 400 گیگابایت بر ثانیه آدرس‌دهی کند.

قیمت مک بوک پرو از 1999 دلار برای مدل 14 اینچی با تراشه M2 Pro تا 3499 دلار برای مدل 16 اینچی با تراشه M2 Max متغیر است.

مک بوک پرو با پردازنده های M2 Pro و M2 Max در دسترس است

مک بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید دارای M2 Pro و M2 Max، نسل بعدی سیلیکون حرفه ای اپل است. (اعتبار تصویر: اپل)


تیم باجارین، رئیس Creative Strategies، یک شرکت مشاوره فناوری در سن خوزه، کالیفرنیا، به TechNewsWorld گفت: «افزودن تراشه‌های جدید M2 این مک‌های جدید را جایگزین‌های قدرتمندی می‌کند و در لپ‌تاپ‌ها، عمر باتری و سرعت گرافیکی بیشتری به آن‌ها می‌دهد. .

اوبرانی اظهار داشت که تراشه های جدید جایگاه اپل را در بازار ارتقا می بخشد.

او گفت: «آخرین نسل مک‌بوک‌های اپل در حال حاضر از بسیاری از لپ‌تاپ‌های دیگر در بازار جلوتر بودند، زیرا بهره‌وری و عمر باتری را ارائه می‌کردند که تعداد کمی از دستگاه‌ها می‌توانستند با آن رقابت کنند».

او افزود: «نسل جدیدتر احتمالاً پیشتازی اپل را در این دیدگاه افزایش می‌دهد و بیشتر بر سازندگان رایانه‌های شخصی ویندوز و سازندگان سیلیکون فشار می‌آورد تا بازی خود را ارتقا دهند.»

آماده برای پرایم تایم

با این حال، این رقبا شروع به ارتقای بازی خود کرده‌اند، و این اعلامیه که به نظر می‌رسد با تقویم معمولی اپل خارج از آهنگ است، می‌تواند نشانه‌ای باشد که این شرکت با نگرانی به دنبال آن است.

روبین خاطرنشان کرد: در نمایشگاه CES، ما شاهد اعلامیه‌های زیادی از سوی اینتل و AMD در مورد لپ‌تاپ‌ها و ادعاهایی مبنی بر اینکه آنها در حال رسیدن به اپل هستند، بودیم. با این اعلامیه، اپل به معرفی این پردازنده ها در CES پاسخ می دهد.

Vena اضافه کرد: جالب خواهد بود که ببینیم این تراشه‌های M2 چگونه با تراشه‌هایی مانند Ryzen جدید AMD رقابت می‌کنند، که ممکن است عملکردی مشابه یا حتی بهتر از نظر عمر باتری و سرعت پردازش در فضای ویندوز ارائه دهد.

پردازش تصویر M2 Pro Photoshop و پردازش کد Xcode در مقایسه با تراشه های M1 Pro و Intel Core i9

اعتبار تصویر: اپل


با این حال، باجارین اظهار داشت که تراشه‌های جدید آنقدر خوب هستند که نمی‌توان آن‌ها را تا اواخر سال مخفی نگه داشت.

او گفت: «تراشه‌های M2 پیشرفت‌هایی نسبت به M1s دارند که اپل می‌خواست آن‌ها را در اسرع وقت به بازار برساند. به همین دلیل است که پرتاب زودتر از حد معمول در سال انجام می شود. M2 های جدید برای بهترین زمان آماده بودند.

عرضه محصولات جدید در زمانی که بازار رایانه های شخصی در یکی از بدترین افت های تاریخ خود قرار دارد ممکن است باعث توقف برخی از سازندگان رایانه شود، اما در مورد اپل اینطور نیست.

میکاکو کیتاگاوا، مدیر و تحلیلگر گارتنر، یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای مستقر در استمفورد، می گوید: «اپل خود را متفاوت از رقبای رایانه شخصی خود قرار می دهد.

او به TechNewsWorld گفت: «با وجود محیط چالش برانگیز، مصمم است بازار را به دست آورد. “این پیام پشت عرضه محصول جدید امروز است.”منبع