macOS Sonoma برای مک های مجهز به اینتل دارای ویژگی هایی مانند Presenter Overlay، Game Mode و موارد دیگر نخواهد بود.

حالت بازی جدید macOS Sonoma به یک SoC سیلیکون اپل نیاز دارد. این حالت ویژه با اولویت بندی وظایف بازی برای CPU و GPU، نرخ فریم ثابتی را ارائه می دهد. همچنین تاخیر صدا را با AirPods کاهش می‌دهد و با دوبرابر کردن نرخ نمونه‌برداری بلوتوث، تاخیر ورودی را با کنترلرهای بازی مانند Xbox و PlayStation کاهش می‌دهد. کنترلرهای بازی سازگار با بازی های انتخابی کار می کنند و به صورت جداگانه فروخته می شوند.

حالت بازی

در طول تماس‌های ویدیویی، Reactions به کاربران اجازه می‌دهد تا جلوه‌های واقعیت افزوده سه بعدی مانند قلب، کنفتی، آتش‌بازی و موارد دیگر را به صفحه نمایش اضافه کنند. با macOS 14 Sonoma، کاربران می توانند تنها با یک حرکت دست، واکنشی را به اشتراک بگذارند. این ویژگی فقط در رایانه‌های مک با تراشه‌های اپل در دسترس خواهد بود.

پوشش ارائه دهنده

با دستان خود واکنش نشان دهید

macOS Sonoma اخیراً به عنوان آخرین به‌روزرسانی سیستم عامل دسکتاپ اپل در WWDC 2023 معرفی شد. نسخه بعدی macOS چندین بهبود رابط کاربری، گزینه‌هایی برای شخصی‌سازی و ویجت‌های تعاملی را برای مدل‌های واجد شرایط مک در اواخر امسال به ارمغان خواهد آورد. با این حال، برخی از این ویژگی‌های جدید مانند Presenter Overlay، Reactions و Game Mode به مک‌های دارای سیلیکون اپل محدود می‌شوند. مدل‌های مک با پردازنده‌های اینتل در زیر کاپوت نیز به ماشه کوتاه «Siri» اعلام‌شده توسط اپل دسترسی نخواهند داشت. کاربران باید تا سه ماهه سوم سال 2023 منتظر بمانند تا زمانی که شرکت آپدیت را برای رایانه هایشان ارائه کند.

Presenter Overlay یک ویژگی جدید در macOS Sonoma برای کنفرانس ویدیویی است. این جلوه ویدیویی ویدیوی شما را در حالی که صفحه نمایش خود را به اشتراک می گذارید به مکالمه اضافه می کند. شما می توانید از بین دو پوشش بزرگ و کوچک انتخاب کنید. روکش بزرگ توجه کاربر را حفظ می کند. مک های مجهز به اینتل از عملکرد Presenter Overlay پشتیبانی نمی کنند.

اپل چند ویژگی انحصاری macOS Sonoma را برای رایانه‌های مک با Apple Silicon طراحی کرده است که در مدل‌های قدیمی‌تر مجهز به CPU اینتل در دسترس نخواهد بود. در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که در اواخر سال جاری به تراشه های M1 یا M2 نیاز دارند تا macOS Sonoma عرضه شود.

اشتراک گذاری صفحه نمایش

کلمه wake که جدیداً به اختصار «Siri» نامیده شده است را می توان با مک های مجهز به سیلیکون اپل و ایرپاد پرو (نسل دوم) استفاده کرد. دستگاه‌های شنوایی ساخته‌شده برای آیفون می‌توانند مستقیماً با مک‌های سیلیکونی اپل مانند مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی (۲۰۲۱)، مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی (۲۰۲۱)، مک استودیو (۲۰۲۲) و رایانه‌های مک با تراشه M2 جفت شوند.


کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در نزدیکی است. از اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت گرفته تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید، همه چیزهایی را که منتظر دیدن آن در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 هستیم، بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

macOS Sonoma یک حالت جدید با کارایی بالا را به برنامه اشتراک‌گذاری صفحه اضافه می‌کند و این ویژگی جدید روی مدل‌های جدید مک با تراشه سیلیکونی اپل کار می‌کند. این موتور از موتور رسانه ای پیشرفته بر روی تراشه های داخلی اپل برای فعال کردن دسترسی از راه دور بسیار پاسخگو از طریق اتصالات با پهنای باند بالا استفاده می کند. این صدا با تاخیر کم و نرخ فریم بالا را ارائه می دهد و تا دو نمایشگر مجازی را پشتیبانی می کند. این ویژگی در مدل‌های Mac مجهز به اینتل در دسترس نخواهد بود.

کلمه بیداری «Siri» کوتاه شد