Mastercard برای کمک به بانک ها در جلوگیری از موارد کلاهبرداری، «Crypto Secure» را راه اندازی کرد.

ایده این است که نوع اعتمادی که ما برای تراکنش‌های تجارت دیجیتال ارائه می‌کنیم، می‌خواهیم بتوانیم همان نوع اعتماد را برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال برای مصرف‌کنندگان، بانک‌ها و بازرگانان فراهم کنیم. من فکر می‌کنم شما باید دیدگاه طولانی‌تری داشته باشید که این یک بازار بزرگ در حال حاضر و در حال توسعه است و احتمالاً در آینده بسیار بسیار بزرگ‌تر خواهد بود.» بهلا در یک وبلاگ رسمی گفت.

در اکتبر سال گذشته، مسترکارت با پلتفرم کیف پول رمزنگاری Bakkt قراردادی امضا کرد تا به بازرگانان، شرکت‌های فین‌تک و بانک‌ها اجازه دهد مجموعه گسترده‌ای از راه‌حل‌ها و خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را بپذیرند و گسترش دهند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع این ابزار به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا پروفایل ریسک صرافی‌های ارز دیجیتال یا سایر ارائه‌دهندگان را نیز بهتر ارزیابی کنند.

Mastercard، ارائه دهنده خدمات مالی 55 ساله، در سال های اخیر شهرت یک شرکت دوستدار رمزنگاری را به دست آورده است. در یک توسعه جدید، Mastercard ابزار جدیدی به نام “Crypto Secure” راه اندازی کرده است که هدف آن کمک به بانک ها و موسسات مالی برای شناسایی و همچنین جلوگیری از فعالیت های کلاهبرداری مرتبط با دارایی های دیجیتال مجازی است. این ابزار مبتنی بر الگوریتم‌های پیچیده هوش مصنوعی (AI) است که برای شناسایی کلاهبرداری‌های بالقوه مرتبط با رمزنگاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توسعه توسط Ajay Bhalla – رئیس تجارت سایبری و اطلاعاتی در Mastercard تأیید شد.

در چند وقت اخیر، مسترکارت چندین گام در جهت ارتقای خدمات رمزنگاری و وب 3 برداشته است.

Crypto Secure بینش و فناوری CipherTrace را با اطلاعات اختصاصی ترکیب می‌کند تا به صادرکنندگان کارت کمک کند تا از قوانین مربوط به دارایی‌های دیجیتال پیروی کنند.

مستر کارت در پست خود خاطرنشان کرد: «Crypto Secure آخرین گام در استراتژی گسترده‌تر دارایی‌های دیجیتال مسترکارت است که به پر کردن شکاف بین امور مالی سنتی و دنیای ارزهای دیجیتال کمک می‌کند و افراد را قادر می‌سازد تا به طور یکپارچه وجوه از حساب‌های رمزنگاری خود را در تراکنش‌های روزمره خرج کنند».

برای حمایت از این ابتکار، Mastercard با CipherTrace همکاری کرده است. استارت آپ بلاک چین زیرساختی را برای عرضه این ابزار فراهم خواهد کرد.

ماه گذشته، مسترکارت از راه اندازی دسته جدیدی از کارت های نقدی خبر داد که با گزینه ای برای سفارشی سازی با توکن های غیرقابل تعویض (NFT) عرضه می شوند.