Mastercard قصد دارد برنامه کارت پرداخت رمزنگاری را با پیوندهای جدید گسترش دهد

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس گفت که این شکایت حاوی “بازخوانی ناقص حقایق” است.

Dhamodharan گفت که Mastercard “واقعاً بسیار مشتاق” در مورد فناوری بلاک چین اساسی است که ارزهای دیجیتال را تقویت می کند.

او افزود که کاربران شبکه مسترکارت تعدادی از بررسی‌های انطباق را انجام می‌دهند و افزود که این شرکت در فناوری تجزیه و تحلیل کریپتو سرمایه‌گذاری کرده است.

مسترکارت قبلاً با صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله بایننس، نکسو و جمینی برای ارائه کارت‌های پرداخت مرتبط با رمزنگاری در برخی کشورها شریک شده است. کارت‌های بایننس به کاربران این امکان را می‌دهند تا با ارزهای سنتی پرداخت‌های خود را انجام دهند، که توسط دارایی‌های ارزهای دیجیتال آنها در صرافی تامین می‌شود.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

او گفت: «ما فکر می‌کنیم پول تنظیم‌شده بیشتر و بیشتری به این موضوع می‌رسد.

در ماه نوامبر، رقیب ویزا قراردادهای جهانی کارت اعتباری خود را با FTX قطع کرد. امریکن اکسپرس – که در سال 2021 گفته بود استفاده از رمزنگاری را به عنوان گزینه ای ممکن برای بازخرید امتیازهای پاداش در نظر می گیرد – در فوریه اعلام کرد که در کوتاه مدت شاهد جایگزینی کریپتو با خدمات اصلی پرداخت و وام خود نیست.

رئیس بخش رمزنگاری و بلاک چین گفت که مستر کارت برنامه کارت پرداخت ارزهای دیجیتال خود را با جستجوی مشارکت بیشتر با شرکت‌های رمزنگاری گسترش خواهد داد، حتی با توجه به اینکه این بخش تحت نظارت دقیق‌تر تنظیم‌کننده‌ها و بانک‌ها قرار دارد.

“ارائه دسترسی ایمن به ارزهای دیجیتال نیز بخشی از ارزش پیشنهادی ما است و ما به انجام آن ادامه می دهیم.”

راج داموداران، رئیس بخش رمزنگاری و بلاک چین مسترکارت، روز پنجشنبه به رویترز گفت: «ما ده‌ها شریک در سراسر جهان داریم که برنامه‌های کارت‌های رمزنگاری را ارائه می‌کنند و همچنان به گسترش خود ادامه می‌دهند.

Dhamodharan در پاسخ به این سوال که آیا مسترکارت در نظر دارد محدودیت هایی را برای مقدار پولی که می تواند با استفاده از شبکه پرداخت خود به صرافی های رمزنگاری منتقل شود، اعمال کند، گفت: “ما برای انتخاب برندگان اینجا نیستیم. ما اینجا نیستیم که انتخاب کنیم کدام تراکنش باید انجام شود یا باید انجام شود اتفاق نمی افتد.”

Dhamodharan از اظهار نظر به طور خاص در مورد Binance خودداری کرد، اما گفت که هر برنامه کارتی “بررسی کامل لازم را انجام می دهد” و به طور مداوم نظارت می شود.

برخی از بانک‌ها، از جمله Santander و NatWest، مقدار پولی را که مشتریان بریتانیا می‌توانند به صرافی‌های ارزهای دیجیتال منتقل کنند، محدود می‌کنند تا از مشتریان در برابر کلاهبرداری و کلاهبرداری محافظت کنند.

در ماه مارس، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده از بایننس شکایت کرد و بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان را متهم کرد که به عنوان یک صرافی “غیرقانونی” و یک برنامه انطباق “ساختگی” نامیده می شود.

پس از فروپاشی تعدادی از شرکت‌های بزرگ رمزنگاری در سال گذشته، از جمله ورشکستگی صرافی بزرگ FTX، بانک‌ها نسبت به مشتریان ارزهای دیجیتال محتاط شده‌اند. در همین حال، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به طور فزاینده‌ای در حال سرکوب چیزی هستند که می‌گویند عدم انطباق در بازار است.