MD Digital India Corporation می گوید که هند به چارچوبی برای تنظیم هوش مصنوعی نیاز دارد

او می گوید: “مدل های هوش مصنوعی باید ضمانت های عملکردی مناسب با برنامه هایی که در آنها مستقر شده اند ارائه دهند. این یکپارچگی داده ها، حریم خصوصی، استحکام تصمیم گیری و غیره را پوشش می دهد. ما به تحقیق برای توسعه مدل های اطمینان و ریسک برای سیستم های هوش مصنوعی در بخش های مختلف نیاز داریم.” گفت.


Google I/O 2023 شاهد بود که غول جستجو به طور مکرر به ما گفت که به هوش مصنوعی اهمیت می دهد، در کنار عرضه اولین تلفن تاشو و تبلت با برند پیکسل. امسال، این شرکت قصد دارد اپلیکیشن ها، خدمات و سیستم عامل اندروید خود را با فناوری هوش مصنوعی سوپرشارژ کند. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اگرچه در یک نکته مثبت، چندین شرکت و حتی استارت‌آپ ادعا می‌کنند که هوش مصنوعی مسئول هستند، اما از آن استانداردها پیروی نمی‌کنند. او گفت: “گاهی اوقات آنها با منافع تجاری خود در تضاد هستند و آنطور که ادعا می کنند اخلاقی نیستند. ما باید از نگرانی های ایمنی و حریم خصوصی مردم محافظت کنیم.”

پروفسور وی کاماکوتی، مدیر IIT Madras نیز سخنرانی کرد.

IIT-M برای اطمینان از توسعه اخلاقی و مسئولانه راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی در دنیای واقعی، Cerai، یک مرکز تحقیقاتی بین رشته ای را تاسیس کرده است. در بیانیه‌ای آمده است: «این مرکز برای تبدیل شدن به یک مرکز تحقیقاتی برتر در سطح ملی و بین‌المللی برای تحقیقات بنیادی و کاربردی در هوش مصنوعی مسئول با تأثیر فوری در استقرار سیستم‌های هوش مصنوعی در اکوسیستم هند طراحی شده است».

سینگ در اولین کارگاه آموزشی Cerai (مرکز هوش مصنوعی مسئول) در مورد هوش مصنوعی مسئول هند که در IIT برگزار شد، گفت: “ما در این مسیر فکر می کنیم. با تصویب قانون هند دیجیتال، مقرراتی برای اجرای دستورالعمل ها وجود خواهد داشت.” مدرس اینجا

پروفسور Balaraman Ravindran، رئیس Cerai، تاکید کرد که مهم است که مدل هوش مصنوعی و پیش‌بینی‌های آن قابل توضیح و تفسیر باشد، زمانی که قرار است در بخش‌ها/حوزه‌های حیاتی مختلف مانند مراقبت‌های بهداشتی، تولید و بانکداری/مالی در میان سایر حوزه‌ها مستقر شوند. .

او استدلال کرد که هوش مصنوعی به رانندگی اتومبیل یا سرگرمی محدود نمی شود، بلکه حوزه های مختلفی از جمله مراقبت های بهداشتی و کشاورزی را فرا گرفته است. سخنرانی نخست وزیر نارندرا مودی در مورد “Sabka Saath Sabka Vikas aur Sabka Vishwas” (همراه با همه، توسعه برای همه و اعتماد همه) در مورد هوش مصنوعی نیز اعمال شد. وی افزود که هوش مصنوعی باید غیرتعصبی و تبعیض آمیز باشد.

او گفت که دستورالعمل‌های مربوط به هوش مصنوعی نوآوری را محدود نمی‌کند، اما به نوآوری و خلاقیت اجازه می‌دهد در حالی که راه‌حل‌های اخلاقی و مسئولانه را به کاربران ارائه می‌دهد، شکوفا شود.

او ادعا کرد که اگرچه بسیاری از کشورها مداخلات قانونی دارند، اما هیچ قانونی در هند برای تنظیم هوش مصنوعی وجود ندارد.

Abhishek Singh، MD و مدیرعامل Digital India Corporation روز دوشنبه بر نیاز هند به داشتن چارچوب خاص خود در زمینه هوش مصنوعی (AI) تاکید کرد که راه حل هایی برای طبیعت متنوع کشور ارائه می دهد.

دفتر استانداردهای هند (BIS) کمیته خود را در زمینه هوش مصنوعی دارد که پیش نویس استانداردهای هندی معادل استانداردهای ISO را پیشنهاد می کند. سینگ گفت: “TRAI با یک مقاله مشورتی در مورد خطرات هوش مصنوعی منتشر شد. ما در حال بررسی این مقاله هستیم تا چارچوب خود را برای هوش مصنوعی مسئول و اخلاقی نهایی کنیم.”