Meta پشتیبانی از واکنش‌های ایموجی، پس‌زمینه‌ها برای چت‌های پیام‌رسان رمزگذاری‌شده سرتاسر را به ارمغان می‌آورد: همه جزئیات


به گفته این شرکت، چت های رمزگذاری شده (E2EE) فیس بوک مسنجر به زودی با چندین ویژگی و بهبود، از جمله تم های چت شخصی، ایموجی ها و واکنش های چت سفارشی شده، عکس های پروفایل گروهی به روز خواهند شد. چت های رمزگذاری شده سرتاسر یک لایه امنیتی و حفاظتی اضافی به محتویات و تماس های یک چت اضافه می کنند و از آن ها در برابر هر شخص ثالثی از جمله ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و فیس بوک محافظت می کنند. در حالی که فیس بوک سال ها پشتیبانی از چت E2EE را ارائه کرده است، این شرکت در حال گسترش توانایی رمزگذاری چت ها به طور پیش فرض برای تعداد بیشتری از کاربران مسنجر پیش از عرضه گسترده تر در ماه های آینده است.

طبق اعلام متا، ویژگی‌هایی مانند تم‌های چت شخصی‌سازی شده، ایموجی‌های چت سفارشی‌شده و واکنش‌ها، عکس‌های پروفایل گروهی، پیش‌نمایش لینک، وضعیت فعال و حباب‌های چت در اندروید برای چت‌های E2EE مسنجر در دسترس هستند. پلتفرم رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است که آزمایش جهانی چت های رمزگذاری شده انتها به انتها را در مسنجر آغاز کرده است.

انتظار می‌رود رمزگذاری پیش‌فرض end-to-end در ماه‌های آینده برای کاربران مسنجر در سراسر جهان ارائه شود. این غول فناوری گفت که کاربران شروع به مشاهده رمزگذاری سرتاسر برخی از چت هایشان به صورت پیش فرض خواهند کرد. همچنین اضافه شده است که کاربران مسنجر از پشتیبانی E2EE در موضوعات چت فردی مطلع خواهند شد.

واتس اپ متا در حال حاضر به طور پیش فرض چت های دارای E2EE را ارائه می دهد. در همین حال، اینستاگرام مانند مسنجر به کاربران اجازه می دهد E2EE را برای مکالمات فردی انتخاب کنند. کاربران در اینستاگرام می توانند انتخاب کنند که کدام چت می خواهند رمزگذاری شوند.

رمزگذاری انتها به انتها یک لایه امنیتی و حفاظتی اضافی را برای محتویات یک چت به ارمغان می آورد. این مکالمات فقط برای فرستنده و گیرنده قابل دسترسی است و هیچ شخص ثالثی حتی خود فیسبوک نمی تواند به پیام های ارسال شده توسط کاربران دسترسی داشته باشد.

با این حال، فرستنده یا گیرنده یک پیام یا تماس رمزگذاری شده سرتاسر می‌تواند آن را با شخص دیگری خارج از مکالمه به اشتراک بگذارد. به گفته این شرکت، علاوه بر پیام‌های چت، تصاویر، ویدیوها و سایر پیوست‌های موجود در چت E2EE نیز ایمن هستند و فقط شرکت‌کنندگان در چت می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع