Meta Partners با Qualcomm برای تراشه های واقعیت مجازی سفارشی: گزارش

“ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که ما از سیلیکون خارج از قفسه استفاده کنیم یا با شرکای صنعتی برای سفارشی سازی کار کنیم، در حالی که راه حل های جدید سیلیکونی خودمان را نیز بررسی می کنیم. همچنین ممکن است سناریوهایی وجود داشته باشد که در آن از راه حل های شریک و سفارشی در یک محصول استفاده کنیم.” یی به رویترز گفت.

بر اساس گزارش رویترز، متا و کوالکام برای تولید چیپ‌ست‌های سفارشی برای دستگاه‌های واقعیت مجازی Quest، که از پلتفرم‌های اسنپدراگون کوالکام پشتیبانی می‌کنند، توافق کردند.

این گزارش به نقل از سخنگوی متا، تایلر یی، می‌گوید، آنها به‌طور خاص برای مشخصات سیستم Quest بهینه‌سازی خواهند شد. طبق گزارش‌ها، این قرارداد فقط دستگاه‌های واقعیت مجازی را پوشش می‌دهد – متا در حال طراحی تراشه‌های سیلیکونی سفارشی خود برای تامین انرژی نسل بعدی دستگاه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی خود است.

دستگاه های واقعیت مجازی متا، از جمله آخرین هدست های Quest 2، از تراشه های کوالکام استفاده می کنند. فشار متاورس این شرکت همچنین شامل عینک ها و عینک های واقعیت افزوده است. انتظار می رود اولین نسل از عینک های AR متا با کد Project Nazare در سال 2024 وارد بازار شود.
منبع شرکت متا در کنفرانس لوازم الکترونیکی مصرفی روز جمعه در برلین اعلام کرد که متا برای ساخت تراشه های سفارشی برای دستگاه های واقعیت مجازی Quest خود با کوالکام همکاری می کند. تیم های مهندسی و محصول هر دو شرکت برای تولید تراشه ها با یکدیگر همکاری خواهند کرد و بر روی پلتفرم های اسنپدراگون کوالکام اجرا خواهند شد. متا که مالک فیس‌بوک و اینستاگرام است، به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای ساخت «متاورس»، سرمایه‌گذاری زیادی روی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام می‌دهد. انتظار می رود در سال 2024 از یک جفت عینک AR (واقعیت افزوده) رونمایی کند.