Meta Set به رکورد چهره در اتحادیه اروپا جریمه حریم خصوصی مرتبط با انتقال داده کاربران فیس بوک

© تامسون رویترز 2023


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود به ارتقای کافی مجهز شده است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

متا سال گذشته هشدار داد که دستور ممنوعیت مکانیزمی که برای انتقال داده‌ها از اروپا به ایالات متحده استفاده می‌کند، می‌تواند آن را مجبور به تعلیق خدمات فیسبوک در اروپا کند.

مدیران متا در یک رویداد مطبوعاتی در نیویورک گفتند، گروه منتخبی از تبلیغ‌کنندگان دعوت می‌شوند تا ابزارها را در یک “زمین بازی آزمایشی” که شرکت آن را جعبه ایمنی هوش مصنوعی می‌نامد، آزمایش کنند.

بالاترین دادگاه اروپا در سال 2020 با اشاره به نگرانی های نظارتی، حکم داد که توافق نامه انتقال داده بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده بی اعتبار است.

متا از اظهار نظر خودداری کرد، در حالی که کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند (DPC) و کمیسیون اروپا بلافاصله به درخواست های رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در همین حال، Meta Platforms این هفته به رقابت محصولات هوش مصنوعی مولد پیوست و گفت که آزمایش ابزارهای تبلیغاتی مبتنی بر هوش مصنوعی را آغاز خواهد کرد که می توانند محتوایی مانند پس زمینه تصویر و انواع متن نوشته شده ایجاد کنند.

به گفته دو منبع آگاه، Meta Platforms قرار است با یک رکورد جریمه حریم خصوصی اتحادیه اروپا مرتبط با انتقال داده های کاربران اتحادیه اروپا فیس بوک به سرورهای ایالات متحده به دلیل عدم رعایت اخطار یک دادگاه عالی اتحادیه اروپا مواجه شود.

به گفته منابع، این جریمه بالاتر از رکورد قبلی 746 میلیون یورو (نزدیک به 6660 کرور) جریمه برای Amazon.com خواهد بود.

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به رهبری هلن دیکسون، کمیسر حفاظت از داده‌های ایرلند، به دلیل نگرانی آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده برای دسترسی به اطلاعات، در حال نهایی کردن ممنوعیت ابزار قانونی استفاده شده توسط فیس‌بوک برای انتقال داده‌های کاربران اروپایی هستند.

در ماه آوریل، آنها گفتند که DPC ایرلندی یک ماه فرصت دارد تا دستوری برای مسدود کردن جریان داده های فراآتلانتیک فیس بوک صادر کند. این ممنوعیت ممکن است تا اواسط ماه مه اعمال شود.