Meta to Test محدود کردن مشاهده، اشتراک گذاری محتوای خبری در فیس بوک و اینستاگرام در کانادا

غول رسانه های اجتماعی گفت که دوره آزمایش چند هفته ادامه خواهد داشت و افزود که درصد کمی از کاربران کانادایی که در آزمایش ثبت نام کرده اند در صورت تلاش برای به اشتراک گذاری محتوای خبری مطلع خواهند شد.

پابلو رودریگز، وزیر میراث کانادا، که سال گذشته این لایحه را ارائه کرد، این آزمایش ها را “غیرقابل قبول” خواند.

© تامسون رویترز 2023


سامسونگ گلکسی A34 5G اخیرا توسط این شرکت در هند در کنار گوشی هوشمند گران قیمت Galaxy A54 5G راه اندازی شد. عملکرد این گوشی در برابر Nothing Phone 1 و iQoo Neo 7 چگونه است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

متا در ماه مارس هشدار داده بود که در صورت تصویب لایحه پیشنهادی به شکل فعلی، به دسترسی به محتوای خبری برای کانادایی ها در پلتفرم های خود پایان خواهد داد.

زمانی که یک شرکت بزرگ فناوری به ما می‌گوید، “اگر شما این کار را انجام ندهید یا آن کار را انجام ندهید، من آن را می کشم” – این یک تهدید است. رودریگز به رویترز گفت.

گوگل در اوایل سال جاری آزمایش‌های مشابهی را برای مسدود کردن محتوای خبری برای برخی از کاربران کانادایی به عنوان آزمایشی برای پاسخ بالقوه به صورت‌حساب اخبار آنلاین انجام داد.

این آزمایش در پاسخ به “قانون اخبار آنلاین” پیشنهادی کانادا انجام می شود. این قانون که در آوریل سال گذشته معرفی شد، پلتفرم هایی مانند متا و آلفابت مادر گوگل را مجبور به مذاکره در مورد معاملات تجاری و پرداخت به ناشران اخبار کانادایی برای محتوای خود می کند.

متا پلتفرم روز پنجشنبه اعلام کرد که آزمایش هایی را در وب سایت های رسانه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام خود آغاز خواهد کرد که برخی از کاربران و ناشران را از مشاهده یا اشتراک گذاری برخی از محتوای خبری در کانادا محدود می کند.