Metaverse به اکوسیستم های صنعتی قبل از مصرف کنندگان خواهد رسید: مجمع جهانی اقتصاد


کارشناسان صنعت از مجمع جهانی اقتصاد (WEF) روی بخش متاورس شرط بندی کرده اند. انتظار می‌رود که پیش از ورود مصرف‌کنندگان به اکوسیستم جهان مجازی، یکی از عناصر مهم Web3، فناوری متاورس در مقیاس وسیع مورد استفاده قرار گیرد. انتظار می‌رود که شرکت‌ها و بازیگران صنعتی بیشتری از فناوری متاورس استفاده کنند تا به روش‌های تبلیغاتی، نظارت بر وظایف و طراحی وب خود تغییری تازه و عصر جدید ببخشند. متاورس که بر روی شبکه های بلاک چین ساخته شده است به افراد اجازه می دهد تا به عنوان آواتار در واقعیت های دیجیتال موازی وجود داشته باشند.

دو بخش از فناوری متاورس – دوقلوهای دیجیتال و واقعیت توسعه یافته (XR) – توسط WEF به عنوان عناصری که بیشترین قول را برای تنظیم دقیق بخش دارند، نامگذاری شده است.

در حالی که دوقلوی دیجیتال حول جمع آوری داده ها و دیجیتالی کردن محیط فیزیکی اطراف ما می چرخد، XR یک اصطلاح کلی است که واقعیت افزوده (AR)، واقعیت ترکیبی (MR) و واقعیت مجازی (VR) را در بر می گیرد.

ما شاهد ظهور سریع یک متاورژن هستیم که صرفاً بر صنعت متمرکز شده است. تاکنون، دوقلوهای دیجیتال عمدتاً برای نظارت و تجزیه و تحلیل استفاده شده‌اند، اما پتانسیل کامل متاورس صنعتی به مراتب بیشتر است. Nishant Batra، مدیر ارشد استراتژی و فناوری، از آنجایی که قابلیت‌های پردازش لبه و ابری، شبکه‌های بی‌سیم خصوصی 5G، و فناوری‌های حسگر، رابط و هوش مصنوعی جدید به ترکیب اضافه می‌شوند، ما از حالت آگاهی به حالت کنترل حرکت خواهیم کرد. افسر نوکیا در یک پست وبلاگ WEF نوشت.

گزارش های تحقیقاتی نشان می دهد که فرصت بازار برای متاورس می تواند به 800 میلیارد دلار (تقریباً 5958700 کرور) در دو سال آینده برسد. انتظار می‌رود رسانه‌های اجتماعی، بازی‌ها و همچنین صنعت خودرو از رونق پذیرش متافورس صنعتی بهره‌مند شوند.

ما فن‌آوری‌های زیادی را برای متاورس صنعتی توسعه خواهیم داد که راه خود را به متاورز مصرف‌کننده باز می‌کنند – از میکرواپتیک و رابط‌های لمسی پیشرفته گرفته تا آگاهی سنجش هوش مصنوعی. 5G-Advanced و 6G تحرک واقعی XR را امکان پذیر می کند، در حالی که قابلیت های پردازش لبه و ابری عملکرد برنامه های کاربردی متاورس را نه تنها در صنعت، بلکه برای مصرف کنندگان نیز بهینه می کند.

طبق گزارش ها، WEF در حال آماده شدن برای راه اندازی یک مکان متاورس به نام دهکده همکاری جهانی است که در روزهای آینده در داووس معرفی خواهد شد. این به عنوان یک مقصد مجازی برای سازمان ها و رهبران جهانی برای ملاقات و کار خواهد بود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع