Metaverse توجه اتحادیه اروپا را به خود جلب می کند: آنچه می دانیم در اینجا است

“دنیای مجازی و وب4 – [the EU wishes to] اطمینان حاصل کنید که تحت سلطه چند بازیکن بزرگ قرار نخواهند گرفت. در بیانیه مطبوعاتی رسمی اتحادیه اروپا آمده است که کمیسیون با ذینفعان حاکمیت اینترنت در سراسر جهان تعامل خواهد کرد و استانداردهای Web4 را مطابق با دیدگاه و ارزش های اتحادیه اروپا ارتقا خواهد داد.

در حالی که جهان در حال بررسی راه‌ها و قوانین برای پذیرش Web3 است، اتحادیه اروپا هدف خود را Web4 تعیین می‌کند. کمیسیون اروپا (EC) پیش بینی می کند که فناوری واقعیت توسعه یافته (XR) برای حدود 860000 شغل در اتحادیه اروپا ایجاد اشتغال خواهد کرد. XR یکی از مهم ترین عناصر متاورس است.

اروپا برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در وب 4.0 و دنیای مجازی کلاه خود را در رینگ پرتاب می کند.

با توجه به احتمال این رونق، کاملاً تعجب آور نیست که اتحادیه اروپا به دنبال تبدیل شدن به اولین پذیرنده فناوری Web4 است.

علاوه بر این، قوانینی برای محافظت از حق چاپ و حق ثبت اختراع و همچنین ایجاد واحدهایی برای مقابله با جرایم مجازی نیز بخشی از دستور کار اتحادیه اروپا قبل از تنظیم اکوسیستم Metaverse است.

«استراتژی جدید ما به کسب‌وکارها، تقویت اکوسیستم صنعتی Web4 اروپایی، شهروندان و حمایت از توسعه مهارت‌ها کمک می‌کند. کمیسیون اروپا در توییت خود نوشت: هدایت گذار فناوری جدید و اطمینان از توانمندسازی ایمن، قابل اعتماد، منصفانه و فراگیر برای شهروندان، مشاغل و ادارات دولتی هدف ما است.

اتحادیه اروپا می‌خواهد در شکل‌دهی استانداردهای جهانی برای جهان‌های مجازی باز و قابل تعامل سریع عمل کند، عمدتاً برای اطمینان از اینکه فناوری بزرگ بر این بخش رو به رشد تسلط ندارد.

این تا حد زیادی حول محور حمایت از مصرف کننده، و جلوگیری از دستکاری بازار و جرایم مالی در بخش کریپتو می چرخد. لایحه MiCA با هدف جلوگیری از معاملات داخلی، افشای غیرقانونی اطلاعات داخلی و دستکاری بازار مربوط به دارایی های رمزنگاری شده است.

اتحادیه اروپا (EU) به دنبال تنظیم مجموعه ای از مقررات برای کنترل وجود مردم در متاورس است. دنیای مجازی کاملاً کاربردی که بر روی بلاک چین ساخته شده است، متاورس به افراد اجازه می دهد تا به عنوان آواتارهای دیجیتالی وجود داشته باشند و فعالیت های مربوط به کار، بازی و معاشرت را انجام دهند. اتحادیه اروپا متوجه شده است که متاورس در بین مردم محبوبیت پیدا می کند. پس از نهایی کردن قوانین MiCA برای نظارت بر بخش کریپتو، اتحادیه اروپا اکنون تمرکز خود را برای تنظیم فضای متاورس تغییر داده است.

اتحادیه اروپا پیش بینی می کند که اندازه بازار جهان های مجازی جهانی از 27 میلیارد پوند (تقریباً 290 کرور روپیه) در سال 2022 به 800 میلیارد پوند (تقریباً 8520 کرور روپیه) تا سال 2030 افزایش یابد.

بلافاصله پس از تصویب این مقررات، هند و شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Mudrex مستقر در سانفرانسیسکو از طریق ایتالیا وارد اتحادیه اروپا شدند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

اینترنت جدید بر نحوه زندگی مشترک افراد تأثیر خواهد گذاشت و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت.

اتحادیه اروپا اکنون شروع به بررسی کامل و نهایی کردن موضع خود در مورد سؤالاتی خواهد کرد، مانند اینکه آیا آواتارهای دیجیتال باید وضعیت قانونی خود را داشته باشند.

در اوایل سال جاری، اتحادیه اروپا چارچوب The Markets in Crypto Assets (MiCA) را نهایی کرد.

اداره رسمی اتحادیه اروپا در توییتر اعلامیه ای رسمی در مورد آماده سازی خود برای نسل بعدی اکوسیستم های مجازی منتشر کرده است.