Metaverse ممکن است دنیای جدیدی از جرایم سایبری را باز کند، ترس از اینترپل

مدان اوبروی، مدیر اجرایی فناوری و نوآوری اینترپل، به رویترز گفت که کشورهای عضو اینترپل در مورد چگونگی آماده شدن برای جنایات احتمالی متاواستر نگرانی هایی را مطرح کرده اند.

© تامسون رویترز 2022

متاورس در سال 2021 به یک کلمه کلیدی فناوری تبدیل شد و شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که محیط‌های دنیای مجازی از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهند شد و مرحله جدیدی در توسعه اینترنت را رقم خواهند زد. فیس بوک در نوامبر 2021 نام خود را به متا تغییر داد تا تغییر خود را به سمت این ایده نشان دهد.

اما تاکنون، این چشم انداز نشانه های کمی از تحقق پیدا کرده است. ارزش سهام متا در روز پنجشنبه با ابراز تردید سرمایه گذاران در مورد هزینه کردن در شرط بندی متاورس سقوط کرد. فروش دارایی های مبتنی بر بلاک چین که نشان دهنده زمین مجازی و سایر دارایی های دیجیتال است نیز پس از یک دوره رشد دیوانه کننده در سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

آژانس پلیس جهانی اینترپل اعلام کرد که در حال آماده شدن برای این خطر است که محیط‌های فراگیر آنلاین – “متاورس” – می‌توانند انواع جدیدی از جرایم سایبری ایجاد کنند و اجازه دهند جرایم موجود در مقیاس بزرگ‌تر اتفاق بیفتد.

یوروپل گفت: اگر محیط‌های متاورس تعاملات کاربران را در بلاک چین ثبت کنند، “این ممکن است انجام هر کاری را که یک فرد بر اساس یک تعامل با آنها انجام می‌دهد دنبال کند – ارائه اطلاعات ارزشمند برای استالکرها یا باج‌گیران”.

اوبروی گفت که واقعیت مجازی همچنین می تواند جرم و جنایت را در دنیای فیزیکی تسهیل کند.

در اوایل ماه جاری، یوروپل آژانس اجرای قانون اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام کرد که گروه های تروریستی ممکن است در آینده از دنیای مجازی برای تبلیغات، استخدام و آموزش استفاده کنند. در این گزارش آمده است که کاربران همچنین ممکن است جهان های مجازی با “قوانین افراطی” ایجاد کنند.

وی گفت: ممکن است برخی از جرایم برای این رسانه جدید باشد، برخی از جرایم موجود توسط رسانه فعال می شود و به سطح جدیدی منتقل می شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اوبروی گفت: فیشینگ و کلاهبرداری ممکن است در صورت درگیر شدن با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی متفاوت عمل کنند. او گفت که مسائل ایمنی کودکان نیز یکی از نگرانی‌ها بود.

وی گفت: اگر گروه تروریستی بخواهد به یک فضای فیزیکی حمله کند ممکن است از این فضا برای برنامه ریزی و شبیه سازی و راه اندازی تمرینات خود قبل از حمله استفاده کند.