Micron قصد دارد 40 میلیارد دلار در تولید تراشه های ایالات متحده سرمایه گذاری کند زیرا این کشور قانون چیپس و علم را تصویب می کند.

با سرمایه گذاری از کمک های مالی و اعتبارات در قانون جدید، رئیس جمهور جو بایدن روز سه شنبه امضا خواهد کرد، شرکت نیمه هادی ایالات متحده Micron اعلام کرد که قصد دارد تا پایان دهه 40 میلیارد دلار (تقریباً 3,18,000 کرور) در تولید تراشه داخلی سرمایه گذاری کند.

کمبود جهانی تراشه‌های رایانه‌ای در ماه‌های اخیر ناشی از مشکلات تولید و حمل‌ونقل به دلیل همه‌گیری این بیماری همه‌گیر باعث شده است که فعالیت‌های اقتصادی به شدت کاهش یابد. این قطعات برای همه چیز، از گوشی‌های هوشمند گرفته تا خودروها، فناوری 5G و همچنین سیستم‌های دفاعی حیاتی هستند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این قانون همچنین تضمین می‌کند که ایالات متحده پیشرفت علمی و فناوری خود را حفظ کرده و پیشرفت می‌کند».

مهروترا گفت: «این قانون میکرون را قادر می‌سازد تا تولید داخلی حافظه را از کمتر از 2 درصد به 10 درصد از بازار جهانی در دهه آینده افزایش دهد و ایالات متحده را خانه پیشرفته‌ترین تولید حافظه و تحقیق و توسعه در جهان خواهد کرد». .
منبع

کاخ سفید از اعلام Micron استقبال کرد و خاطرنشان کرد که Qualcomm و GlobalFoundries شراکت جدیدی را شامل 4.2 میلیارد دلار (تقریبا 33400 کرور) برای تولید تراشه در توسعه تاسیسات نیویورکی در شمال ایالت GlobalFoundries اعلام می کنند.

Micron گفت انتظار دارد تولید را در نیمه دوم دهه آغاز کند و سرمایه گذاری عظیم “امنیت ملی ایالات متحده و انعطاف پذیری زنجیره تامین را با افزایش تقاضا برای حافظه تضمین می کند.”

سانجی مهروترا، رئیس و مدیر عامل شرکت میکرون، که برای امضای قانون چیپس و علم به بایدن در کاخ سفید می‌پیوندد، این قانون را “گامی مهم در جهت استحکام بخشیدن به رهبری نیمه هادی آمریکا برای دهه‌های آینده” خواند.

Micron گفت که انتظار دارد تا 40000 شغل جدید در آمریکا ایجاد کند. جزئیات بیشتر در مورد برنامه های توسعه ایالات متحده “در هفته های آینده” اعلام خواهد شد.

این شرکت کارخانه هایی در بویز، آیداهو و ویرجینیای شمالی دارد، اما بیشتر عملیات در کشورهای آسیایی مانند ژاپن، سنگاپور و تایوان است که هزینه ها پایین تر است.

هزینه های تولید ایالات متحده بخشی از برنامه ریزی شده 150 میلیارد دلاری (تقریباً 1192600 کرور روپیه) سرمایه گذاری جهانی این شرکت در تولید و تحقیق و توسعه در دهه آینده است.

این قانون ده ها میلیارد دلار بودجه برای تحقیق و توسعه و همچنین اعتبار مالیاتی برای ارائه مشوق های سرمایه گذاری فراهم می کند.