MoS IT: دولت در فوریه با سهامداران در مورد بررسی واقعیت PIB برای رسانه های اجتماعی گفتگو خواهد کرد

انجمن صنفی در بیانیه ای در اینجا با ابراز “نگرانی عمیق” نسبت به پیش نویس اصلاح قوانین فناوری اطلاعات (IT) گفت: تعیین اخبار جعلی نمی تواند تنها در اختیار دولت باشد و منجر به سانسور مطبوعات خواهد شد.

در میان خشم نسبت به طرحی برای اعطای اختیارات به بازوی خود PIB برای پلیس کردن اخبار جعلی در رسانه‌های اجتماعی، وزیر اتحادیه راجیو چاندراسخار روز سه‌شنبه گفت که دولت در ماه آینده قبل از اجرای این پیشنهاد با سهامداران گفتگو خواهد کرد.

این مقام گفت: «واسطه‌ها، عمدتاً شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، از Meity خواستند تا برای اطلاعات نادرست، راستی‌آزمایی اطلاع‌رسانی را ارائه کند. ما وارد رژیمی می‌شویم که در آن همه واسطه‌ها و حقیقت‌سنجی‌ها باید پاسخگو باشند».

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) هفته گذشته اصلاحاتی را در پیش نویس قوانین فناوری اطلاعات (رهنمودهای میانجی و کد اخلاق رسانه های دیجیتال) 2021 منتشر کرد که قبلاً برای مشاوره عمومی منتشر شده بود.

چاندراسخار همچنین گفت که رایزنی در مورد قانون حفاظت از داده های شخصی دیجیتال به پایان رسیده است و در حوزه های دولتی برای اطلاع رسانی در حال رسیدگی است.

چاندراسخار در پاسخ به سوالی درباره توضیح در مورد اصلاحیه پیشنهادی قوانین فناوری اطلاعات در سال 2021 گفت: “ما در اوایل ماه آینده یک رایزنی جداگانه (در مورد بررسی واقعیت PIB) برگزار خواهیم کرد.”

یک منبع رسمی که نخواست نامش فاش شود، گفت که گزینه بررسی واقعیت توسط PIB یا هر آژانس مجاز دولتی دیگر پس از بحث با صنعت به اصلاحیه پیشنهادی اضافه شده است.

در حالی که مشاوره تا حد زیادی برای قوانین چارچوب بندی برای بازی های آنلاین در حال انجام است، یک یادداشت کوچک در بخش بررسی دقیق برای حذف محتوایی که توسط PIB یا هر آژانس مجاز دولتی به عنوان نادرست، جعلی یا گمراه کننده شناسایی شده است اضافه کرد.

وزیر امور خارجه گفت: پیش بینی می شود قوانین تنظیم بازی های آنلاین تا 31 ژانویه ابلاغ شود و پس از آن در مجلس مطرح شود.

وی گفت: واسطه ها کسانی هستند که باید ضابطه مند شوند و نمی توانند حقیقت سنج را ایجاد کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

بر اساس اصلاحیه پیشنهادی، بررسی‌های لازم توسط واسطه‌ها شامل تلاش‌هایی برای آپلود، انتشار، مخابره یا به اشتراک‌گذاری اطلاعات جعلی یا نادرست توسط واحد بررسی واقعیت دفتر اطلاع‌رسانی مطبوعاتی است که اطلاعات جعلی را هم به‌طور همزمان تشخیص می‌دهد. و از طریق پرس و جو توسط شهروندان در پورتال خود یا از طریق ایمیل و واتساپ ارسال می شود و در صورت مربوط به دولت با اطلاعات صحیح پاسخ می دهد.