MoS IT می گوید پیش نویس لایحه دیجیتال هند تا پایان دسامبر برای مشاوره عمومی در دسترس خواهد بود.

او گفت: “این قانونی است که حتی اشاره ای به اینترنت نمی کند و قانونی است که اینترنت را تنظیم می کند. بنابراین ما به آرامی و به طور سیستماتیک چارچوبی از قوانین ایجاد خواهیم کرد که حفاظت از داده های شخصی دیجیتال یکی از عناصر آن باشد.”

“و ما به زودی جانشین قانون فناوری اطلاعات را معرفی خواهیم کرد، لایحه ای بسیار مدرن تر، استاندارد جهانی تر و مدرن تر به نام قانون هند دیجیتال. حقوق مصرف کنندگان، اما به طور موثر باعث نوآوری می شود.”

چاندراسخار گفت: “قانون هند دیجیتال تا پایان این ماه برای مشاوره در دسترس خواهد بود.”

وزیر گفت که هند گام های مطمئنی برمی دارد و قدرت تولید خود را در سطح جهانی افزایش می دهد. از آنجایی که جهان به یک زنجیره تامین متنوع نگاه می کند، هند خود را به عنوان بازیگر مهمی در ساختار زنجیره ارزش جهانی در حال تغییر معرفی می کند.

راجیو چاندراسخار، وزیر امور خارجه در امور فناوری اطلاعات روز پنجشنبه گفت، پس از پیش‌نویس لایحه حفاظت از داده‌ها، دولت اکنون آماده است تا قانون کلیدی دیگری – لایحه هند دیجیتال – را ارائه کند که تا پایان ماه برای مشاوره عمومی در دسترس قرار خواهد گرفت.

چاندراسخار همچنین اطلاع داد که طرح تشویقی مرتبط با تولید (PLI) برای «پوشیدنی‌ها» در راه است. او پوشیدنی ها را یکی از سریع ترین بخش های در حال رشد در فضای الکترونیک نامید.

هند هدف خود را برای رسیدن به 300 میلیارد دلار (تقریبا 2465400 کرور روپیه) در تولید لوازم الکترونیکی با صادرات 120 میلیارد دلاری (تقریباً 986200 کرور روپیه) تا سال 2025-2026 تعیین کرده است. از سطوح فعلی، این به معنای رشد 8 برابری در 4 تا 5 سال آینده در صادرات به تنهایی و رشد 4 برابری در زمینه درآمد کلی و سهم تولید در زنجیره‌های ارزش جهانی است.

او گفت: «ما به زودی بزرگ‌ترین پلت‌فرم مجموعه داده‌های در دسترس عموم را به نام پلتفرم مجموعه‌های داده هند راه‌اندازی خواهیم کرد که هم توسط دولت و هم توسط محققان استفاده خواهد شد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع وزیر امور خارجه در حین سخنرانی در اجلاس سیاست اقتصادی جهانی CII گفت: لایحه پیشنهادی، در کنار لایحه حفاظت از داده های شخصی دیجیتال (DPDP) که پیش نویس آن اخیرا منتشر شد، به چارچوب در حال تکاملی کمک می کند که به مقررات مربوط است، از حقوق مصرف کننده محافظت می کند و نوآوری را تسریع می کند. 2022.

وزیر وعده داد که لایحه هند دیجیتال، که جایگزین قانون 22 ساله فناوری اطلاعات (IT) خواهد شد، معاصر و یک قانون مدرن خواهد بود.

وزیر گفت: «مسیر به سمت تکاد هند با فرصت‌های محکمی هموار شده است» و افزود: «باند فرودگاه اقتصاد دیجیتال تریلیون دلاری به خوبی روشن شده است».

دولت دو ماه پیش سیاست چارچوب ملی حاکمیت داده را راه اندازی کرده بود که به موضوع اکوسیستم داده های خود دولت می پردازد.

او از سیاست چارچوب ملی حاکمیت داده صحبت کرد که با توانایی استفاده از داده های شهروندان به شرط ناشناس بودن و حذف هر گونه شناسه شخصی سروکار دارد.

او گفت که قانون فناوری اطلاعات یک قانون 22 ساله است که “حتی قبل از اینترنت نیز وجود دارد.”

او در مورد قانون پیشنهادی هند دیجیتالی، گفت که این قانون با مسائلی مانند مالکیت داده‌های غیر شخصی و حتی قابلیت حمل داده‌ها سروکار دارد.