MoS IT Rajeev Chandrasekhar می گوید، تا زمانی که فرآیند قانونی را دنبال کنید، هیچ چیز رمزنگاری را غیرقانونی نمی کند

Shaktikanta Das، فرماندار RBI نیز در ماه فوریه گفت که ارزهای دیجیتال فاقد ارزش اساسی حتی یک لاله هستند.

در آخرین بودجه، دولت یک چارچوب مالیاتی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرد، در حالی که نخست وزیر نارندرا مودی در سال گذشته در مجمع جهانی اقتصاد گفت که یک تلاش جمعی جهانی برای مقابله با مشکلات ناشی از ارزهای دیجیتال مورد نیاز است.

طبق گزارش ها، استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال در سال گذشته به رکورد 20.1 میلیارد دلار (نزدیک به 1,63,217 کرور) رسید. بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، تراکنش های مرتبط با نهادهای تحریم شده در سال 2022 بیش از 100000 برابر شده و 44 درصد از فعالیت غیرقانونی سال گذشته را تشکیل می دهد.

در فوریه 2022، T. Rabi Sankar، معاون رئیس بانک مرکزی هند (RBI)، گفت که ارزهای دیجیتال شبیه طرح‌های پونزی یا بدتر از آن هستند و ممنوع کردن آنها معقول‌ترین گزینه برای هند است.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ماه گذشته، داس خواستار ممنوعیت ارزهای دیجیتال شد و تجارت کریپتو را “یک فعالیت 100 درصد سفته بازانه” نامید. فرماندار RBI هشدار داد که اگر چنین ابزارهای سوداگرانه ای اجازه رشد پیدا کنند، ممکن است بحران مالی بعدی توسط ارزهای دیجیتال خصوصی آغاز شود. داس گفت: «ارزهای رمزنگاری شده… ریسک‌های ذاتی عظیمی از ثبات اقتصادی و مالی (دیدگاه) دارند و ما به آن اشاره کرده‌ایم.

راجیو چاندراسهخار، وزیر فناوری اطلاعات، در یک رویداد در شهر جنوبی بنگالورو، گفت: «امروزه چیزی وجود ندارد که رمزارز را غیرقانونی کند تا زمانی که روند قانونی را دنبال کنید.»

هند در تلاش است تا مقرراتی را برای ارزهای رمزپایه ارائه کند، به طوری که معاون بانک مرکزی حتی خواستار ممنوعیت آنها شده است، اما دولت هنوز نتوانسته قانونی را تدوین کند.

وزیر امور الکترونیک و فناوری اطلاعات راجیو چاندراسخار روز پنجشنبه گفت در صورت رعایت همه قوانین مشکلی در مورد ارزهای دیجیتال در هند وجود ندارد، اظهاراتی که با دیدگاه بانک مرکزی هند که به سرمایه گذاران توصیه می کند از رمزارزها دوری کنند، در تناقض است.