MoS Jitendra Singh: پرتاب Chandrayaan-3 هند را به چهارمین کشوری تبدیل می کند که فضاپیمای روی ماه فرود می آید.

جیتندرا سینگ، وزیر علوم و فناوری اتحادیه (مسئول مستقل) گفت: چاندرایان-3 که قرار است این هفته از سریهاریکوتا پرتاب شود، هند را به چهارمین کشوری تبدیل خواهد کرد که فضاپیمای خود را بر روی سطح ماه فرود می آورد. یکشنبه.

او گفت که چاندرایان-3 در سطح بعدی فعالیت خواهد کرد. وی افزود: این فضاپیما از Launch Vehicle Mark-3 توسعه یافته توسط ISRO برای پرتاب خود استفاده خواهد کرد.

وزیر گفت: پس از چنین افزایش کوانتومی در تخصص فضایی ما در رژیم نخست وزیر نارندرا مودی، “هند دیگر نمی تواند منتظر بماند تا در راهپیمایی خود به ماه عقب بماند.”

“پس از فرود موفقیت آمیز Chandrayaan-3 بر سطح ماه، مریخ نورد که دارای شش چرخ است بیرون می آید و انتظار می رود به مدت 14 روز در ماه کار کند. با پشتیبانی از دوربین های متعدد روی ماه، ما بر اساس اعلام این وزارتخانه، وی قادر به دریافت تصاویر خواهد بود.

سینگ افزود: «هیجان زیادی در سرتاسر کشور درباره پرتاب چاندرایان-3 وجود دارد، به ویژه به این دلیل که مأموریت چاندرایان-2 به دلیل یک وقفه در حدود 13 دقیقه پس از آغاز فرود فضاپیما در 6 سپتامبر 2019، نتوانست نتایج مطلوب را به همراه داشته باشد. نخست وزیر نارندرا مودی شخصا در سریهاریکوتا حضور داشت تا شاهد این رویداد باشد.

این وزیر افزود: “چاندرایان-3” که جانشین چاندرایان-2 است، برای افزایش استحکام فرودگر دستخوش تغییراتی شده است.

وزیر یادآور شد که اولین ماموریت از سری ماموریت‌های چاندرایان – یعنی Chandrayaan-1 – با کشف وجود آب در سطح ماه شناخته می‌شود که مکاشفه جدیدی برای جهان و حتی برترین آژانس‌های فضایی مانند ناسا (اداره ملی هوانوردی و فضایی) ایالات متحده مجذوب این کشف شد و از ورودی ها برای آزمایش های بعدی خود استفاده کرد.

سینگ گفت Chandrayaan-3 یک ماموریت بعدی Chandrayaan-2 است و هدف آن نشان دادن توانایی هند در فرود نرم و چرخش روی سطح ماه یا سطح ماه است. او گفت که مشخصات ماموریت پیچیده مورد نیاز برای ورود فضاپیما به مدار ماه بسیار دقیق اجرا شده است.

سینگ با اعطای اعتبار کامل به نخست وزیر نارندرا مودی برای فراهم کردن محیطی مناسب برای کارکنان فضایی و اتخاذ تصمیمات راهگشا مانند باز کردن قفل بخش فضایی برای مشارکت عمومی خصوصی (PPP) گفت که بر اساس مسیر رشد فعلی، بخش فضایی هند می تواند در سال های آینده یک اقتصاد 1 تریلیون دلاری باشد.

وی گفت که سفر اخیر نخست وزیر نارندرا مودی به آمریکا با توافقنامه های مرتبط با فضا مشخص شد که نشان می دهد کشورهایی که سفر فضایی خود را مدت ها قبل از هند آغاز کرده بودند، امروز به کشور به عنوان یک همکار برابر نگاه می کنند.

سینگ در این بیانیه گفت: ماژول فرودگر و مریخ نورد Chandrayaan-3 همچنین با محموله هایی پیکربندی شده است که داده هایی را در مورد خواص مختلف خاک و سنگ های ماه از جمله ترکیب شیمیایی و عنصری آن در اختیار جامعه علمی قرار می دهد.


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. ما درباره همه هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند که در این ماه عرضه می‌شوند و بیشتر در آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

سینگ گفت: “هدف اصلی ماموریت Chandrayaan-3 سه مورد است، نشان دادن فرود ایمن و نرم بر سطح ماه، نشان دادن مریخ نورد در ماه و انجام آزمایش های علمی در محل.”