Music NFT Startup ‘Sound’ کیف های مالی 20 میلیون دلاری دارد، Snoop Dogg و a16z Pour Millions

بازار NFT، علی‌رغم فراز و نشیب‌های اخیر، توانسته است بخار را در بخش دارایی‌های دیجیتال نسبتاً بی‌ثبات مهار کند. Sound، یک پلت فرم NFT موسیقی، با سرمایه گذاری بزرگان جامعه NFT، از جمله هنرمند پاپ اسنوپ داگ، توانسته است 20 میلیون دلار (تقریبا 164 کرور) جمع آوری کند. شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز a16z همراه با Palm Tree Crew، A Capital، Sound Ventures، و Collab + Currency از جمله سایرین که در دور سرمایه گذاری شرکت داشتند، این دور سرمایه گذاری را رهبری کرد.

با این حال، در ماه های اخیر به نظر می رسد که بخش NFT به دلیل نوسانات بازار ضربه خورده است. به عنوان مثال، Dapper Labs، یک شرکت بازی‌های ویدیویی مبتنی بر بلاک چین، طبق گزارش‌ها، اخراج تیم خود را با اشاره به کندی فعلی در شتاب بازار اعلام کرد.


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اسنوپ داگ، 51 ساله، در بسیاری از پلتفرم‌های Web3 سرمایه‌گذاری کرده است، که با هدف کمک به هنرمندان برای به اشتراک گذاشتن آثار خود با مردم در سراسر جهان، شماره‌گذاری مجدد دریافت می‌کنند.

در اکتبر 2022، اسنوپ با بیلی ری سایرس، کهنه‌کار کانتری راک همکاری کرد تا راه‌اندازی مجموعه NFT خود را با عنوان «یک مرد سخت‌کوش» اعلام کند.

تأثیری که Web3 و NFT می‌توانند بر صنعت موسیقی و اقتصاد کلی سازندگان بگذارند، بسیاری از هنرمندان برجسته را ترغیب کرده است که این بخش را جدی بگیرند. امینم، جاستین بیبر، دی جی خالد و مدونا از دیگر هنرمندان موسیقی هستند که در بخش دارایی های دیجیتال فعالیت کرده اند.

در همین حال، فروش NFTها در فوریه 2023 به میزان 117 درصد افزایش یافت. در حدود مارس، ارزش بازار جهانی NFT به بالاترین سطح 9 ماهه خود از ژوئن سال گذشته به بیش از 2 میلیارد دلار (تقریباً 17200 کرور) رسید.

در مارس امسال، اسنوپ همچنین «Shiller» را تأسیس کرد، که به سازندگان اجازه می‌دهد محتوای خود را توکن‌سازی کنند، محصولات سایت‌های تجاری را به اشتراک بگذارند و NFT‌های محبوب را تبلیغ کنند.

صدا، به عنوان یک پلتفرم، ابزارهایی را در اختیار هنرمندان قرار می دهد که به آنها اجازه می دهد موسیقی خود را در قالب NFT آپلود و پخش کنند. بدون نقض هیچ شخص ثالثی، Sound همچنین به هنرمندان این امکان را می دهد که از محتوای خود درآمد کسب کنند و از کار خود درآمد کسب کنند.

هنرمندانی که از Sound استفاده می کنند می توانند 95 درصد از درآمد حاصل از فروش و پخش موسیقی خود را حفظ کنند. ده درصد ارزش فروش مجدد نیز به هنرمندان تعلق می گیرد، در حالی که آنها حق مالکیت و انتشار را نیز حفظ می کنند.

پیش از این، اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک و توییتر بستری را برای هنرمندان فراهم می‌کردند تا استعداد خود را به مردم سراسر جهان نشان دهند، اما هنرمندان هنوز مطمئن نبودند که بتوانند از این طریق درآمد کسب کنند. به همین دلیل است که تبدیل موسیقی به NFT ظاهراً در گذشته اخیر داغ شده است.