Musk-Twitter، Qualcomm-Apple، Netflix-Microsoft: Deciphering the Insanity

از دیدگاه توییتر، ماسک از تیم مدیریتی موجود، سیاست‌ها و کارکنان مهم قبل از اینکه شرکت را تصاحب کند متنفر بود، به این معنی که دوره او به‌عنوان مدیر عامل نه‌تنها به قیمت شغل افراد زیادی تمام می‌شود، بلکه احتمالاً سعی می‌کند تا از گذشته‌هایش پس بگیرد. غرامت به مدیریت ارشد

عجیب است که نه تنها این دو پتنت به معنای واقعی کلمه هیچ ارتباطی با تلاش 5G ندارند، بلکه اپل دارای مجوز Qualcomm است بنابراین باید بتواند بدون جریمه از آنها استفاده کند.

ما با محصول هفته خود پایان خواهیم داد، یک ساعت هوشمند جدید برای اندروید با استفاده از فناوری Qualcomm که به اپل واچ پیشرو در بازار با قیمتی معقول به فروش می رسد.

ماسک توییتر: ازدواج دیگری از جهنم

به این واقعیت ها اضافه کنید که خریداران تسلا به دلیل تلاش ماسک برای تصاحب توییتر از کشتی پرش می کردند، و SEC چیزی جز سرگرم کننده بود، این خرید مانند یک قطار در حرکت آهسته به نظر می رسید. بسیاری از آسیب های وارد شده به توییتر، که شامل ناتوانی در حفظ یا به دست آوردن کارکنان مهم، همراه با کاهش دردسرساز در درآمد است، زیرا تبلیغ کنندگان شروع به زیر سوال بردن آینده شرکت کردند، بی سابقه است.

نرم افزار در حال حاضر در سطح پایین است. باید Wear OS 3 باشد اما در حال حاضر فقط از نسخه 2.36 استفاده می کند (من می دانم که چند ماه دیگر ارتقاء می یابد). با این حال، ساعت هنوز هم سریع است و دارای چند برنامه اختصاصی است که سلامت، نبض، سطح اکسیژن، تنفس، آرامش، شنوایی و خواب شما را مدیریت می کند.

من مدام به دنبال ساعت هوشمندی می گردم که بهتر از ساعت اپل باشد و همیشه کوتاهی می کنم. این به این دلیل است که اپل در یکپارچه سازی ساعت هوشمند و تلفن خود کار بسیار خوبی انجام می دهد، در حالی که آنهایی که در سمت Android هستند به نظر نمی رسد رقیب باشند.

TicWatch Pro 3 Ultra GPS
TicWatch Pro 3 Ultra GPS

در حالی که نتفلیکس هنوز مستقیماً به دنبال علت مشکل خود (عدم مالکیت قوی محتوا) نیست، این حرکت، با فرض موفقیت آمیز بودن، باید درآمد و سود را بهبود بخشد که به آن کمک می کند ارائه دهندگان محتوای بیشتری را به دست آورد و نگه دارد تا در نهایت مشکلات اساسی را برطرف کند. مسئله.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک، صرف نظر از اینکه در چه سمتی بودید، هیچ‌وقت معنی نداشت.

این تلاش اخیر استدلال می‌کند که دو پتنت کوالکام، اپل را از ایجاد یک مودم 5G بادوام باز می‌دارد، حتی اگر به احتمال زیاد این امر ناشی از فرآیند دستیابی به تلاش شکست خورده مودم اینتل و زیرمجموعه‌ای از کارمندانی باشد که با ناموفق آن را هدایت می‌کردند.

اپل همچنان به قلدری کوالکام ادامه می دهد. اگر من بودم، تنها به دلیل سوء استفاده با آن شرکت تجارت نمی کردم. اما دادگاه ها با حمایت از طرف مورد سوء استفاده کوالکام به کار درست خود ادامه می دهند.

Mobvoi با این ساعت کار خوبی انجام داده است و با قیمت خرده فروشی پیشنهادی 299 دلار معامله بدی نیست. در حالی که به سختی می‌توانم منتظر به‌روزرسانی Google Wear OS 3 باشم، آخرین TicWatch Pro 3 Ultra GPS یک جایگزین عالی برای اپل واچ برای ما که از آیفون استفاده نمی‌کنیم – و محصول هفته من است.

ایلان ماسک توسط توییتر شکایت کرد تا معامله ای را که در ابتدا نمی خواست انجام دهد. برخی افراد بانفوذ به دروغ کوالکام را به دلیل ناتوانی اپل در اجرای 5G سرزنش می کنند. و نتفلیکس به جای Google یا Comcast برای محتوای تبلیغاتی با مایکروسافت شریک شد.

این لیست کوتاه است زیرا من فقط می توانم به دو چیز اشاره کنم، اما اولین چیز بزرگ است. TicWatch Pro 3 Ultra GPS دارای دو صفحه نمایش روی هم هستند. یکی از آنها OLED تمام رنگی است، اما دیگری صفحه نمایش بسیار کم مصرف FSTN است که به طور بالقوه عمر باتری را تا یک هفته به ساعت می دهد. این به طور قابل‌توجهی طولانی‌تر از هر ساعت اپل است که تاکنون دیده‌ام.

من این را با به دست آوردن یک تیم مسابقه‌ای بازنده و سپس فریاد زدن این که برنده‌ها از سوء استفاده ناعادلانه استفاده می‌کنند، می‌دانم زیرا شما نمی‌توانید برنده شوید. شاید اگر یک تیم برنده را می خریدید و سپس آن را نمی شکستید؟

اگر نتفلیکس بیشتر محتوای آن را در اختیار داشت، مانع از آن می شد که سایر ارائه دهندگان نتفلیکس را از مشتریان خود محروم کنند، که دقیقاً همان اتفاقی است که رخ داد. برای رسیدگی به کمبود درآمد مرتبط، نتفلیکس با شراکت با مایکروسافت نشانه مشکل (کمبود درآمد) را دنبال می‌کند: شرکتی که می‌داند چگونه یک فروشگاه دیجیتال برای محصولات و خدمات راه‌اندازی کند.

علاوه بر این، ماسک ظاهراً با برخی از اعضای آن کارکنان، که برخی از آنها بخشی از گروه های محافظت شده هستند، سوء استفاده کرده است و او را تبدیل به یک کابوس بالقوه منابع انسانی کرده است. همچنین اخیراً افشا شده است که او یک زیردستان را باردار کرده است که معمولاً در شرکتی مانند توییتر یک تخلف در سطح پایان کار است.

نتفلیکس با مشکل مواجه است زیرا پیش‌بینی نمی‌کرد که بسیاری از تأمین‌کنندگان محتوای اصلی آن، به‌ویژه دیزنی، از این پلتفرم کناره‌گیری کنند و به تنهایی آن را ادامه دهند. با توجه به اینکه ما از ابتدای راه اندازی اینترنت در مورد عدم واسطه گری صحبت می کنیم، این نباید تعجب آور باشد.

من به خصوص دوست دارم که چقدر سریع می توانید این TicWatch را برای پیاده روی یا دویدن پیکربندی کنید. هم یک میکروفون و هم یک بلندگو دارد که برای گوشی من بسیار مهم است – سرفیس دوو 2 مایکروسافت که عالی به نظر می رسد اما نگه داشتن آن در حین مکالمه سخت است.

ماسک در حال حاضر شرکت‌های بسیار دشواری برای مدیریت دارد، او هیچ تجربه رسانه‌ای ندارد، و توییتر یک تثبیت‌کننده است، به این معنی که از هر کسی که آن را اداره می‌کند باید به طور انحصاری روی پروژه تمرکز کند تا شرکت را تغییر دهد. ماسک نمی تواند این کار را انجام دهد.

با منابعی که بزرگتر از کوالکام هستند، حامیان اپل به تلاش خود ادامه می دهند و دادگاه ها و قانون گذاران را متقاعد می کنند که آنها قربانی هستند و کوالکام قلدر است.

با این حال، برای جلوگیری از تکرار تاریخ، نتفلیکس باید اشتباهی را که مرتکب شده است، درک کند و آن این است که شرکت باید آنچه را که می فروشد کنترل کند. در غیر این صورت، کسانی که آن را کنترل می کنند، احتمالاً شرکت را بیکار خواهند کرد.

بسته بندی

موقعیت‌هایی مانند این ثابت می‌کند که صدور مجوز ارزش خوبی است زیرا بسیار ارزان‌تر از اختراع مجدد این فناوری است. با این حال، حامیان اپل به جای این که بپذیرند کوالکام قرارداد مجوز بسیار خوبی به اپل داده است، استدلال می کنند که اپل باید بتواند قیمت های کوالکام را تعیین کند. این در حالی است که مدل قیمت گذاری خود اپل ممتاز در نظر گرفته می شود و به سودهایی کمک می کند که ارزش اپل را بسیار بالاتر از کوالکام می کند.

هفته گذشته در دنیای فناوری دیوانه‌کننده‌تر از حد معمول بود – که خیلی چیزها را می‌گوید.

نه به اندازه بزرگ، اما همچنان مهم است، این است که ساعت مانند اکثر ساعت های موجود در بازار گرد است، نه مربعی مانند یک iPad mini برای مچ دست شما. من ساعتی را ترجیح می دهم که شبیه یک ساعت باشد و نه صفحه تلویزیون کوچک.

در نهایت، در حالی که نتفلیکس مشکلات مربوط به عدم مالکیت بیشتر محتوای محبوب خود را درک نمی کند، شریکی را برای کمک به رفع بخش درآمد این مشکل انتخاب می کند. با شراکت با مایکروسافت عاقلانه انتخاب کرد که کدام شریک بهتر از سایر گزینه های ممکن است و از اطلاعاتی که از این معامله به دست می آورد برای آسیب رساندن به نتفلیکس استفاده نمی کند. با این حال، نتفلیکس همچنان باید مشکل اصلی را برطرف کند: اطمینان از اینکه در آینده هیچ کس نمی تواند با محتوای انتقادی کنار رود.

پیشنهاد ماسک برای خرید توییتر هرگز برای هیچ یک از طرفین معنی نداشت و سوء استفاده او از آن شرکت باید با مجازات هایی همراه باشد، زیرا او تقریباً آن را نابود کرده است، تلاشی که احتمالاً برای هر دو طرف فاجعه بار بود.

هفته گذشته با یک تحلیلگر تماس گرفتم که طی آن اپل دوباره به دلیل زورگویی به کوالکام فراخوانده شد.

هم Google و هم Comcast که خدمات مشابهی دارند می‌توانستند کمک کنند. اما آن “سرویس های مشابه” رقبای نتفلیکس هستند، بنابراین استفاده از هر یک از آنها توصیه نمی شد. علاوه بر این، گوگل و به خصوص Comcast به خوبی شریک نیستند و مایکروسافت به عنوان یک مزیت رقابتی قابل توجه شراکت دارد. این مزیت تنها تحت سرپرستی مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا که یک منبع باز و مدافع شراکت بزرگ است، قوی تر شد.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.منبع

اکنون که او به شدت به توییتر آسیب رسانده است، ماسک دیگر نمی خواهد آن را بخرد. با توجه به شکلی که توییتر اکنون در آن است، نمی‌توانم او را به خاطر دور شدنش سرزنش کنم. با این حال، از آنجایی که به نظر می‌رسد او آسیب زیادی را به بار آورده است، همچنین نمی‌توانم هیئت مدیره توییتر را به خاطر کشاندن ماسک به دادگاه سرزنش کنم.

اپل همچنان در این نبرد در دادگاه شکست می‌خورد – اما ظاهراً فکر می‌کند که قلدر بودن چیزی است که حقش را دارد – بنابراین من واقعاً شک دارم که در نتیجه این نبرد برای شرکت خوب تمام شود.

Netflix-Microsoft: چرا گوگل یا Comcast نه؟

محصول فناوری هفته

Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS

در پایان، این امر نیاز به حفاظت و کنترل بهتر بر مدیران عامل را نشان می دهد تا آنها را از ریل گذاری و فلج کردن شرکت هایی که در غیر این صورت زنده می ماندند – و محافظت بهتر از کارمندان و سرمایه گذاران در برابر پیامدهای فاجعه آمیز قابل اجتناب، جلوگیری کنند.

Qualcomm-Apple: بیایید بازی “قلدر کیست؟”

برترین رقیب اپل واچ تا کنون، TicWatch Pro 3 Ultra GPS است که بهترین ساعت مبتنی بر اندروید است که تا به حال آزمایش کرده ام. این ساعت با استفاده از آخرین پلتفرم Snapdragon Wear 4100 Qualcomm برای ساعت‌های هوشمند و سیستم عامل Wear OS گوگل، چشمگیر است.