NCB اعلام کرد باند مواد مخدر را که در دارک نت و ارز دیجیتال دخیل بودند منهدم کرده است.

آنها گفتند که این در اولین عملیات در نوع خود که بازار مواد مخدر را در دارک نت و رسانه های اجتماعی که توسط قاچاقچیان ناشناس و حرفه ای اداره می شد و یک شبکه تحویل در خانه شناسایی و از بین برد، منهدم شد.

به گفته این منابع، شیوه کار قاچاقچیان مواد مخدر شامل استفاده از Darknet، ارزهای دیجیتال، رسانه های دیجیتال، UPI و اسناد جعلی KYC و همچنین خدمات پست و پیک بود.

سه روش مختلف قاچاق هروئین – مسیر دریایی از بندر موندرا، مسیر زمینی از مرز عطاری – واگاه و مرز بین‌المللی – توسط این سندیکا مورد استفاده قرار می‌گرفت.

این منابع گفتند که دو آزمایشگاه فرآوری هروئین نیز منهدم شد.

تا کنون، NCB حدود 4 کرور روپیه پول دارو را بازیابی کرده است. همچنین 35 ملک، 24 حساب بانکی به ارزش 32 کرور را مسدود کرده است. به گفته این منابع، NCB به دنبال مسدود کردن حداقل 50 کرور روپیه دارایی است.

منابع گفتند که این باند در ایالات متحده، هلند، و کانادا و در ایالت‌های بنگال غربی، گجرات، کارناتاکا، اوتار پرادش، بیهار، جارکند، اودیشا، ماهاراشترا، راجستان، هاریانا، پنجاب، هیماچال پرادش و آسام ارتباط داشت.


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

دارایی های شناسایی شده شامل 45 ملک، بسیاری از مشاغل جلویی، از جمله مارک های مشروب، املاک، میخانه ها و رستوران ها و 190 حساب بانکی است.

این منابع گفتند که مهمترین نکته این عملیات هماهنگی با افسران رابط مواد مخدر خارجی و هماهنگی عالی بین واحدهای منطقه ای مختلف NCB و نیروهای پلیس ایالتی برای عملیات همزمان بود. از غواصان نیروی ملی واکنش به بلایا نیز برای بازیابی شواهد مهم از آب های عمیق استفاده شد.

به گفته آنها، بر اساس برنامه ریزی استراتژیک و عملیاتی، در طول این عملیات، طی 11 ماه، 47 مورد ثبت، 40 نفر دستگیر و انواع مواد مخدر و پول نقد توسط NCB در سال 2021-2022 کشف و ضبط شد.

در لودیانا، NCB همچنین یک پرونده “سبدی” را که دارای ارتباط بین المللی راکت مواد مخدر در دبی، افغانستان و پاکستان بود، منهدم کرد.

آنها گفتند که این دفتر بر اساس دیدگاه نخست وزیر نارندرا مودی برای پایان دادن به تجارت مواد مخدر در کشور، تحت نظارت مستقیم وزیر کشور اتحادیه، آمیت شاه، عملیات هایی را علیه کارتل های مواد مخدر انجام می دهد.

به گفته این منابع، برای تحقیقات عالی، به سه افسر NCB مدال وزیر کشور اتحادیه برای تحقیق اعطا شد.

هفده نفر از جمله پادشاهان، قاچاقچیان، جنایتکاران یقه سفید، دو کارشناس فرآوری هروئین افغان و اعضای باند ادعایی جگو باگوان پوریا دستگیر شدند. کشف و ضبط در این پرونده شامل حدود 34.5 کیلوگرم هروئین، 5.5 کیلوگرم مرفین، 0.6 کیلوگرم تریاک، 23.6 کیلوگرم پودر مواد مخدر، انیدرید استیک، فشنگ و خشاب بود.

منابع گفتند که اداره کنترل مواد مخدر (NCB) یک باند جنایتکار بین المللی را که با استفاده از دارک نت و ارزهای دیجیتال با ارتباط در چندین کشور و همچنین چندین ایالت در هند به مواد مخدر می پرداختند، منهدم کرد.

تحقیقات مالی NCB همچنین کانال های پرداخت پول شبکه Hawala و گروهی از شرکت های دخیل در آن را شناسایی کرده است.