Neuralink ایلان ماسک می گوید که دارای تاییدیه FDA برای مطالعه ایمپلنت های مغزی در انسان است.

Neuralink به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد کاوشگرها پاسخ نداده است.

ماسک تصور می‌کند که ایمپلنت‌های مغزی می‌توانند طیف وسیعی از بیماری‌ها از جمله چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی را درمان کنند و همچنین امکان مرور وب و تله پاتی را فراهم کنند. او اواخر سال گذشته زمانی که گفت آنقدر به ایمنی دستگاه ها اطمینان دارد که حاضر است آنها را در فرزندانش کاشته کند، خبرساز شد.

Neuralink همچنین توسط دفتر بازرس کل وزارت کشاورزی ایالات متحده به دلیل نقض احتمالی رفاه حیوانات تحت بررسی است. این کاوشگر همچنین نظارت وزارت کشاورزی آمریکا بر Neuralink را بررسی کرده است.

حداقل در چهار مورد از سال 2019، ماسک پیش‌بینی کرد که Neuralink آزمایش‌های انسانی را آغاز خواهد کرد. هفت کارمند فعلی و سابق در ماه مارس به رویترز گفتند، اما این شرکت تنها در اوایل سال 2022 به دنبال تایید FDA بود و آژانس این درخواست را رد کرد.

Neuralink در توییتی گفت: سر زدن FDA “نشان دهنده اولین قدم مهم است که روزی به فناوری ما اجازه می دهد به بسیاری از مردم کمک کند.” در مورد اهداف این مطالعه توضیحی ارائه نکرد و تنها گفت که هنوز استخدام نشده است و جزئیات بیشتر به زودی در دسترس خواهد بود.

Neuralink و FDA بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

© تامسون رویترز 2023


OnePlus به تازگی اولین تبلت خود را در هند به نام OnePlus Pad عرضه کرده است که تنها در رنگ سبز Halo به فروش می رسد. OnePlus با این تبلت وارد قلمرو جدیدی شده است که تحت سلطه iPad اپل است. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به گفته کارمندان، FDA چندین نگرانی به Neuralink اشاره کرده بود که باید قبل از تحریم آزمایشات انسانی مورد توجه قرار گیرد. مشکلات عمده شامل باتری لیتیومی دستگاه، امکان مهاجرت سیم های ایمپلنت به داخل مغز و چالش استخراج ایمن دستگاه بدون آسیب رساندن به بافت مغز بود.

در ماه مه، قانونگذاران ایالات متحده از تنظیم‌کننده‌ها خواستند تا بررسی کنند که آیا ترکیب هیئت نظارت بر آزمایش‌های حیوانی در Neuralink به آزمایش‌های نادرست و عجولانه کمک می‌کند یا خیر.

وزارت حمل و نقل به طور جداگانه بررسی می کند که آیا Neuralink به طور غیرقانونی پاتوژن های خطرناک را بر روی تراشه های برداشته شده از مغز میمون ها بدون اقدامات مهار مناسب حمل کرده است یا خیر.

Neuralink که در سال 2016 تأسیس شد، موضوع چندین تحقیق فدرال بوده است.

شرکت ایمپلنت مغز ایلان ماسک Neuralink روز پنجشنبه گفت که سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به آزمایش بالینی اولین بار در انسان چراغ سبز نشان داده است، یک نقطه عطف مهم پس از تلاش های قبلی برای کسب تایید.